1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Günah duygular! -2-
Günah duygular! -2-

Günah duygular! -2-

Özet: Mahallenin imamı rüyasına giren ve günah rüyalar görmesine neden olan kadının yüzünden kendini iyi hissetmiyordu… Hatta kadın artık evine girmeye bile başlamıştı. Yaklaşıyordu kadın… Süzülen bir kuğu gibiydi… Ne yapacağını şaş

A+A-

 

Özet: Mahallenin imamı rüyasına giren ve günah rüyalar görmesine neden olan kadının yüzünden kendini iyi hissetmiyordu… Hatta kadın artık evine girmeye bile başlamıştı.

 

Yaklaşıyordu kadın… Süzülen bir kuğu gibiydi… Ne yapacağını şaşırdı hoca… Neredeyse sandalyenin üstüne çıkacaktı. Odanın içinde köşeden köşeye kaçtı.

Kadın, hocanın halini gördükçe daha da hoşlanır oldu durumdan… Acaip bir keyif alıyordu kaçma- kovalamacadan… Hoca kaçtıkça içinden dualar ediyor, belki ‘şeytanı kaçıracak’ bazı şeyler söylüyor ama şeytan bir türlü kaçmıyordu.

Kadının kahkahaları artıkça artıyordu. Artık dışarıdan da duyulacak hale geliyor ve hoca daha da endişeleniyordu. Korkuyla karışık bazı şeyler de yaşıyordu hoca ama korku daha da üstün geliyor gibiydi. Sonunda kadın durdu.

Tamam hocam tamam… Bu günlük bu kadar yeter ama şekerimi isterim ha!..

Hoca nefes nefese kalmıştı ama yine de verdi şekeri…

 

Gitti kadın, giderken başını arkaya çevirdi ve yine o iç gıcıklayıcı bakışlarını attı hocaya…

***

Bu durumdan nasıl kurtulacağını düşündü bütün gece mahallenin imamı… Düşünürken yine hayaller kurmayı da ihmal etmedi… Yine rüyalarına girdi kadın, yine günah rüyalar gördü, günah duygular yaşadı hoca…

 

Ancak bu böyle gidemezdi. Hoca düşündü ve mahalleden başka yere tayinini istedi. Bunun için de bir süre gerekliydi. Karar verilene kadar ne yapacağını, kadından nasıl kaçacağını, günah duyguları nasıl yaşamayacağını düşündü de düşündü ama çare bulamadı.

***

Bir süre evine giden yolu değiştirdi, yolu uzattı, arka mahallelerden dolaştı. Eve girdikten sonra da ışıkları hep kapalı tuttu. Girdiği odaya küçük bir fenerle girdi çıktı. Ancak bu önlemler kadından bedensel kaçışı veya gizlenmeyi sağlarken düşünsel anlamda ve rüyalarda bir türlü kaçamadı ondan… Her gece rahatsız etmeye devam etti kadının istekli halleri…

***

Birkaç gece de yakalanmaktan kaçamadı kadına… Şeker isteme halleri devam etti. Ama kadın çok üstüne gitmedi imamın… Başta biraz oynaşmak, biraz keyifli zaman geçirmek için başlayan takipler ve takılmalar sonradan kadın için anlamsız gelmeye başladı. Davranışları değişti hocaya karşı… Daha bir anlayışlı, daha bir kabul edilir oldu. Kadının daha yumuşak yeni halleri de imamın dikkatinden kaçmadı.

 

Bu yeni durum, hocanın rahatlamasını sağladı. Kadının şeker taleplerine her zaman olumlu yanıt verdi, onu evine kabul etti, hatta kısa sohbetler bile başlattılar. Havadan sudan sohbetlerdi belki ama arada bir de sıradanlıktan çıkıp ciddi sohbetlerin edildiği, insandan, yaşamdan, siyasetten, dinden konulara girdikleri de oluyordu.

***

İmam mutluydu, kadın da eskiden farklıydı ve mutluydu. Sanki olgunlaşmıştı. Hocaya önceden yaptıklarından dolayı utanıyordu ve sanki de şimdi kendini affettirmeye çalışıyordu. İmama cinsellikle ilgili hiçbir baskı yoktu ama bu durum cinselliği daha da çekici hale getiriyordu.

 

Bir süre sonra bu çekicilik galip geldi zaten… İmamın rüyaları gerçek olmuş, kadın da cinselliği farklı duygularla yaşadığı için öncekilerden değişik şeyler hisseder olmuştu. İki insanın evi artık bir olmuşken hocanın mahalleden tayin isteğine de yanıt gelmişti. Başka bir yere atanıyordu.

***

İmam kadından kaçmak için bunu talep ederken şimdi gelen yanıta canı sıkılmıştı. Kadınla bu durumu paylaşmış ama kadından bir yanıt alamamıştı. Ona ‘git’ veya ‘kal’ demek istememişti kadın... Kararını imamın kendisinin vermesini istemişti.

***

Hoca kararını verdi… Gelen tayin yazısına olumlu yanıt verecekti. Başka mahalleye, başka camiye gitmeye karar verdi. Akşam olunca verdiği kararı kadına da söyledi;

Ben gidiyorum…

Yaaa!!!

Ama yalnız değil.

………..

Sen de benimle geliyorsun, evlenelim, bu mahalleden de gidelim.

***

Kadın beklemediği bu karar karşısında havalara uçtu. Hiç düşünmedi, belki de önceden düşünmüş, kararını vermiş ve böyle olmasını dilemişti, kim bilir!

Gittiler mahalleden… Hocanın düşleri de kadının yaşamı da gerçek olmuştu.

-bitti-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler