1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜN ÇOCUKLARIN
GÜN ÇOCUKLARIN

GÜN ÇOCUKLARIN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanacak

A+A-

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da bugün kutlanacak. Tüm ilçelerde etkinlik ve törenler düzenlenecek.
Lefkoşa’daki ilk tören Atatürk Anıtı önünde saat 09.00’da protokol sırasına göre anıta çelenk konulmasıyla başlayacak. Saygı marşı, saygı duruşuyla devam edecek tören, bayrakların göndere çekilmesiyle son bulacak.
Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda yapılacak tören ise saat 09.30’da başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanında, şiirlerin okunacağı törende, öğrenciler gösteriler sunacak.
Stadyumdaki programdan sonra, Atatürk Kültür Parkı’nda (Fuar Alanı) çocuklara yönelik şölen ve eğlence düzenlenecek. Buradaki etkinlikler 12.00 - 16:30 saatleri arasında yapılacak. Şölen herkese açık olacak.

GALA GECESİ


Bu arada 14. Uluslararası 23 Nisan Ulusal Çocuk Festivali Gala Gecesi de bu akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda saat 20.00'de yapılacak.
Gazimağusa’da Zafer Anıtı önündeki tören saat 09.00’da çelenklerin konulmasıyla başlayacak ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle tamamlanacak. Ardından saat 09.30’da Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’ndaki tören başlayacak. Öğrencilerin şiirler okuyacağı, dans gösterileri sunacağı törende, konuşmalar da yapılacak.
Girne’deki ilk tören 08.40’da Atatürk Anıtı önünde yer alacak ve çelenkler konulacak. 20 Temmuz Stadyumu’nda gösterilerin sunulacağı, şiirlerin okunacağı ve konuşmaların yapılacağı tören ise 09.30’da başlayacak.
Güzelyurt’taki tören, Atatürk Anıtı önünde saat 08.30’da çelenklerin anıta konulmasıyla başlayacak. Bunu saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla bayrakların göndere çekilmesi izleyecek. Saat 09.30’da ise Güzelyurt Zafer Stadı’nda öğrencilerin gösterilerinin yer alacağı tören başlayacak.
İskele’deki tören, Atatürk Anıtı önünde saat 09.00’da başlayacak. Çelenklerin konulmasından sonra saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı’yla bayraklar göndere çekilecek. Gösterilerin sunulacağı İskele Cumhuriyet Stadyumu’ndaki tören de saat 10.00’da.
Lefke’deki tören ise Atatürk Anıtı önünde saat 08.30’da yapılacak.
Geçitkale’deki tören saat 09.00’da Geçitkale Atatürk Büstü’ne çelenk koyulmasıyla başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla bayraklar göndere çekilmesiyle devam edecek törende, Geçitkale İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okunacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler