1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜMRÜK’TE KOMİSYONCULAR DA TEPKİLİ
GÜMRÜK’TE KOMİSYONCULAR DA TEPKİLİ

GÜMRÜK’TE KOMİSYONCULAR DA TEPKİLİ

Ercan Havaalanı’nda görev yapan Gümrük komisyoncuları önceki gün “uyarı” amaçlı iş bırakma eylemi yaptı

A+A-

 

“Bilgili personel yok, mesai saatleri yetersiz”

 

Ercan Havaalanı’nda görev yapan Gümrük komisyoncuları önceki gün “uyarı” amaçlı iş bırakma eylemi yaptı. Yaşadıkları sorunlara çözüm isteyen komisyoncular sorunun çözümü amacı ile bugün Maliye Bakanlığı’nda bir görüşme yapılacak… Komisyoncular personel sorunundan ve mesai saatlerinin yetersizliğinden yakınıyor.

 

Tanju KONURALP

 

Ercan Havaalanı’nda görev yapan Gümrük komisyoncuları sorunlar yaşıyor. Yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla önceki gün iş bırakma eylemi de yapan komisyoncular mesai saatlerinin gümrük işlemleri için yetersiz kalmasından şikâyet ediyor.

Konuyla ilgili olarak YENİDÜZEN’e bilgi veren gümrük komisyoncusu Kıvanç Uysal, konunun Havalimanı mesai sürelerinin, gümrükleme işlemi gerçekleştirmek adına yetersiz kalmasının yanı sıra, bilirkişi ve personel yetersizliğinden kaynaklanan sorunlar olduğunu anlattı.

Uysal gerçekleştirdikleri eylemin ardından, Maliye Bakanlığı tarafından bir görüşme talebinde bulunulduğunu ve bugün saat 16.00’da Maliye Bakanlığı’nda, Gümrük Müdürü ile konunun çözümü adına bir görüşme gerçekleştireceklerini belirtti.

 

“GÜMRÜK DİĞER DAİRELERE BENZEMEZ”

 

Gümrüklerin, diğer devlet dairelerine benzemediğine vurgu yapan Uysal, birçok şirketin ürünlerini getirmek adına, büyük kargo meblağları ödediğini ve bunun karşılığında da, ürünlerini hızlı bir şekilde gümrükten çıkarmak istediklerini belirtti. Uysal mevcut yapı ile bu durumun sağlanamadığını ve şirket sahiplerinin, dolayısı ile de gümrük komisyoncularının mağdur duruma düştüklerinin altını çizdi.

Havalimanı gümrüğünün, en yoğun çalışan gümrük olduğuna dikkat çeken Uysal, burada yaşanan sorunların, diğer gümrüklerde görev yapan bilirkişilerin buraya aktarılması ve mesai saatlerinde gidilecek düzenlemeler ile ortadan kaldırılacağına işaret ederken, havalimanı gümrüğünde; mevzuat ve bilgi sahibi, yasalara hâkim kişilerin çalışmasının önemine vurgu yaptı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler