1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gümrük Müdürü'nün Aslanbaba KIYAĞI!..
Gümrük Müdürünün Aslanbaba KIYAĞI!..

Gümrük Müdürü'nün Aslanbaba KIYAĞI!..

Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu, UBP’in transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz aracı’ hakkında polise, “tutsunlar” diye çağrıda bulunurken, eşi Feray Aslanbaba’nın kullandığı gümrüksüz araç için alel

A+A-

 

 

 

 

Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu, UBP’in transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz aracı’ hakkında polise, “tutsunlar” diye çağrıda bulunurken, eşi Feray Aslanbaba’nın kullandığı gümrüksüz araç için alelacele ilgili birime haber vermeden, uzatma yaptı.

Geçtiğimiz gün Feray Aslanbaba mail atarak, aracının Nisan ayının sonuna kadar izni olduğunu iddia etmişti. Bu iddiaların üzerinden Aslanbaba’dan izin kağıdını bize sunmasını istemiştik. Dün Feray Aslanbaba, Gümrük Dairesi’nden aldığı izin kâğıdını bize sundu. Ancak sundu sunmasına da, izin kâğıdındaki tarihler çok dikkat çekiciydi.

 

 

KİMİ KANDIRIYORSUNUZ Kİ!..

Gelin isterseniz birlikte bakıp değerlendirelim;

 “Bu ayrıcalık neden” manşeti ile 11 Nisan 2012’de gazetemizde yayınladığımız haberin hemen ardından, Feray Aslanbaba, soluğu Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu’nun yanında almış olmalı.

İlgili birimde hiçbir uzatma görülmezken, Müdür Çobanoğlu, Feray Aslanbaba’ya bir kıyak geçmiş olacak ki alelacele 13 Nisan 2012 tarihinde mührü vurarak,  izni 20 Nisan 2012’ye kadar uzattı. Ardından da, “1 Mart 2012 tarihinden itibaren seyrüsefere çıkması uygundur” notu da 13 Nisan 2012 tarihinde düşülerek, Müdür Çobanoğlu tarafından imzalandı.

Gümrük kâğıdının ön kısmında izinin 6 Kasım 2011 tarihinde biteceği sorumlu tarafından imzalanarak mühürlendi. Arkada ise Müdür Çobanoğlu imzası ve mührü ile ilk önce, 14 Kasım 2011-31 Aralık 2011’e kadar ardından 5 Ocak 2012-15 Şubat 2012’ye kadar daha sonra 21 Şubat-31 Mart’a kadar uzatma verilirken, en son ise haberin yayınlanmasının hemen ardından 13 Nisan-20 Nisan 2012 tarihine kadar uzatma gerçekleştirildi.

 

 

MÜDÜR İZNİ VERDİ, ARDINDAN YOLLADI…

Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu, UBP Vekili Ejder Aslanbaba’nın 3 yıldır gümrüksüz kullandığı aracına uzatma izni vermezken ve polisin devreye girmesini isterken, Feray Aslanbaba içinse farklı bir metot uyguladı.  Çıkan haberlerden Müdür Çobanoğlu rahatsız olacak ki hemen bu işin bitmesini istedi. Daha önceleri yaklaşık 1 ay süreyle gümrüksüz araç sürülmesine mühür basan Çobanoğlu, son mührünü 7 günlük uzattı ve Feray Aslanbaba’yı seyrüsefer çıkarması için zorladı.

 

EŞİ DAHA CESARETLİ ÇIKTI

Diğer yandan Ejder Aslanbaba, 3 yıllık gümrüksüz aracını garaja saklamış olacak. Çünkü geçtiğimiz gün yapılan Meclis toplantısına gümrüksüz aracı ile gelemeye cesaret edemeyen Aslanbaba, başka bir araçla gelmeyi tercih etti.

Aslanbaba, neden aracına gümrük çıkarmadığına yanıt vermezken, eşi Feray Aslanbaba ise ondan daha cesaretli çıkarak, en azından bir açıklama yapma, belge sunma gereksinimi duydu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Farklı ülkelerden mi söz ediyoruz ?

 

Farklı ülkeler mi ?

Vatandaşın büyük bir bölümü  bıkkın ve suskun.  Aslında olup bitenlerin farkında ama ‘Sesimi çıkarsam ne olacak?’ havasında. Yani  herşeyden umudunu kesmiş durumda kendini ‘kader’in pençelerine teslim etmiş halde.

Sendikalar ve muhalefet partileri isyanlarda. Aralarında,  tarihimizde bu kadar kötü bir yönetim olmadığını iddia edenler bile var. Eleştiriler  fırtınası dinmiyor. Dineceğe de benzemiyor.  ‘Nereye kadar ?’ sorusuna  da yanıt  verebilen yok.

Hükümet ? Hükümet memnun ve mutlu.  Açıklamalar bunu göstermekte. Herşeyin mükemmel gittiği iddiasındalar.  Bu anlayış içinde de vurdumduymaz mı vurdumduymaz bir tavır içindeler. Halkı da kendi kendilerini de kandırma gayreti devam etmekte.

İşin özeti şu:   ‘Anlaşılmaz’  bir durum var ülkede.  Muhalefettekiler  başka, iktidardakiler  başka bir  ülkelerden söz ediyor gibiler sanki.”

 

Erdinç GÜNDÜZ

 

 

 


 

Sınır kapısında ne yapalım?

 

“Ne demiştik? Elbette sınır kapılarımız un eleği ya da delikli lenger yani koca değildir ve olmamalıdır. Kabul ettim… İtiraz etmeyeceğim…

Ama; şu andaki uygulamanın yanlış olduğunu da lütfen siz kabul edin.

Ya da, gerçek arzularınızı dile getirin… “Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın” deyin…

 

Kapatamayacaksanız; iyi çalışması, insanlara eziyet çektirilmemesi gerekmiyor mu yani?

Özür dilerim ama, 67 yaşında, bir memesi alınmış, kanser tedavisinden dizleri tutmayan bir kadına işkence edilmesini mi savunuyorsunuz?

Kardeşim; Coşkun, Türk filmlerinde kaldı!

İnsanların acı çekmesinden keyif alır pozisyondasınız; bilmem farkında mısınız?”

 

Serhat İNCİRLİ

 


 

“Vah vah, hükümet 'uçuyoruz' dediğinde adamları yanlış anlamışız. Meğer gerçekten uçuyorlarmış. Kabine üyeleri 3 yılda 317 kez uçmuş!”

Ulaş Barış’ın profilinden

 

 


 

 FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1427 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler