1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜMRÜK MÜDÜRÜ İDDİALARI YANITLADI
GÜMRÜK MÜDÜRÜ İDDİALARI YANITLADI

GÜMRÜK MÜDÜRÜ İDDİALARI YANITLADI

UBP’nin transfer Milletvekili kullandığı gümrüksüz aracın kendisine ait olmadığını iddia etti, Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu, bu iddiaya, “Araç Ejder Aslanbaba’nın” cevabını verdi. “ARABAYI YAKARIM!..” UBP’nin

A+A-

 

 

UBP’nin transfer Milletvekili kullandığı gümrüksüz aracın kendisine ait olmadığını iddia etti, Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu, bu iddiaya, “Araç Ejder Aslanbaba’nın” cevabını verdi.

“ARABAYI YAKARIM!..”

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba, Kanal T’de katıldığı programda 3 yıldır gümrüksüz kullandığı  aracın kendisine ait olmadığını söyledi. Aslanbaba’nın bu söylemlerini aksine  Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu,  “Araç Aslanbaba’nın” açıklamasında bulundu.

Günlerdir Aslanbaba’nın gümrüksüz aracı hakkında çeşitli araştırmalar yapıp, belgelerle konuyu kamuoyunun gündemine taşıdık, ancak Aslanbaba adeta sessizliğe gömüldü, yaptığı açıklama  Gümrük Müdürü tarafından yalanlandı.

Dün Kanal T’de yayınlanan sabah programına katılan Aslanbaba’ya, programın SMS hattı sayesinde soru yönelttim.

“Gümrüksüz kullandığınız araçlar hakkında açıklamanız nedir? Gümrüğü ne zaman çıkaracaksınız” yönünde…

Soru üzerine canlı yayında cevap veren Aslanbaba, “Araç benim değil. Bayram Coşkun’undur. KKTC ekonomisi bu arabayla düzelecekse arabayı yakmaya da hazır” deyiverdi. Aslanbaba’nın iddiası şu ki araç Bayram Coşkun adlı kişiye ait… Ve kendisi aracı vekaleten sürüyor (!)

Aslanbaba’nın bu söylemlerinin ardından soluğu günlerdir ulaşmaya çalıştığım Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu’nun yanında aldım.

Çobanoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar ile görüşmede olunca kapısında bir miktar bekledim. Ardından, Kıbrıs Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez, birkaç vatandaşla birlikte makamına alındım.

***

-Mustafa Bey ben Aslanbaba konusunda sizinle görüşmek istedim. Maliye Bakanı ile görüştüm sizden bilgi alacağım söylendi. Nedir şuan ki durum?

ÇOBANOĞLU: Gümrük vergisini ödemesi gerekiyor.

-Daha önceki açıklamanızda ‘Polis tutsun’ çağrısında bulunmuştunuz. Sizin bir yaptırımınız yok mu? Birçok gümrüksüz araca el koyuyorsunuz? Neden Aslanbaba’nın aracına el koymuyorsunuz?

ÇOBANOĞLU: Ne gerekiyorsa yapacağız. Yasa ne diyorsa

- Aslanbaba, bugün (dün) bir televizyon programında, aracın kendisine değil Bayram Coşkun adlı kişiye ait olduğunu söyledi…

(Mustafa Çobanoğlu, ilk önce plaka neydi diye soruyor ve ardından masasındaki dosyayı önüne alıyor. Dosya içerisinde YENiDÜZEN’in günlerdir yaptığı yayınların küpürleri ve Aslanbaba’nın aracının evrakları var. Ardından yanıtı veriyor;)

ÇOBANOĞLU: KS56JWX plakalı ARAÇ ASLANBABA’NINIDIR.

-Yasal mevzuatla ilgili bilgi verir misiniz? Gümrüksüz araç kullanmanın bir sınırı yok mu?

ÇOBANOĞLU: Yasayı inceleyin. Yasa da her şey yazar.

Daha fazla konuşmak istemeyen Çobanoğl’na teşekkür ederek odasından ayrıldım…  

 


Aslanbaba: Vekaleten kullanıyorum(!)

 

Dönelim Aslanbaba’nın Kanal T’deki programda söylediklerine… İşte Aslanbaba’nın iddiaları:

 

“Araba benim değil. Defalarca da anlattık. Arabayı araştıran arkadaşlarda arabanın benim olmadığını biliyor. Yurt dışında yaşayan bir vatandaşımız bizden ev aldı. Arabasını getirdi, vekaleten bana bıraktı, kullanıyorum. Bütün bu olaylardan sonra geliyor. Hırsızlık olduğu iddiasında bulundu. Polisten temiz kağıdı getiriyor. Bu arkadaşlara gerekli yasal hakkı neyse onu da uygulayacak. Bu araba bu ülke sorunlarını çözecekse, ‘Ben diyor herkes gelsin herkesin gözü önünde arabayı yakarım’ diyor. Tek sorun bu arabaysa, bunu yapmaya hazırdır arkadaş.

Gümrüksüz araç yok. Ha hanımın aracını soruyorsa… Ha bazen ben onu anlamıyorum. Bu yurt dışında yaşayan vatandaşları neden istemiyorlar. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ülkeye kesin dönüş yaptığında en az 1 sene izinle arabayı sürme hakkı vardır.  Hanımımda Ekim’de getirdi, Ekim’e kadar sürme hakkı vardır. Bunu bilmeli arkadaşlar ve yasaları okumalıdırlar.  Diğer araba da dediğim gibi Bayram Gümüş’ündür. Orada 2 süpermarketi var. Yoğunluğundan dolayı gelemedi.   Bugünlerde gelecek ve gerekli basın açıklamasını yapacak. Gerekirse arabasını alacak gidecek ya da ekonomi düzelecekse ya da Kuzey Kıbrıs’taki tüm sorunlar bitecekse arabayı yakmaya da hazır olduğunu beyanat veriyor arkadaş.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler