1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gümrük Memuru
Gümrük Memuru

Gümrük Memuru

Hiç kuşkusuz son haftaların en başarılı takımı Çetinkaya ve Lefke. Lefke zor maçların takımı. Gerek taraftarı gerekse sahaya yansıttığı performans ile lige renk katıyor. Taraflı tarafsız herkesin dikkatini çekiyor. Çetinkaya Turan Altay ile inanılmaz b

A+A-

 

 

Hiç kuşkusuz son haftaların en başarılı takımı Çetinkaya ve Lefke.

Lefke zor maçların takımı. Gerek taraftarı gerekse sahaya yansıttığı performans ile lige renk katıyor. Taraflı tarafsız herkesin dikkatini çekiyor.

Çetinkaya Turan Altay ile inanılmaz bir seri yakaladı. On haftada iki beraberlik sekiz galibiyet.  Kim ne derse desin bu başarı Turan Altay imzalı.

Sarı kırmızılılar Lefke karşısında hesabı ilk dakikalarda kesti. Rakibine oranla daha istekli başlayan Çetinkaya kontrolü ele aldı. Bu sayede topu tutmayı başardı. Fizik gücü yüksek futbolculara uzun attı. Golü bulmanın çeşitli yolarını denedi.  Duran topları tam bir silah gibi kullandı.

Baskılı oyun golü beraberinde getirdi.  Abbas henüz maçın başında takipçiliği sayesinde takımını öne geçirmeyi başardı. Ardından Batshi oyunun tüm seyrini değiştirecek golü attı.

Aziz’in kart cezalı olması, Ersen ve Kasım’ın sakat olup hafta içi idman yapamaması ve Cahit’in maç gecesi hastalanıp serum alması. Bunlar Lefke’nin hafta içi yaşadığı sıkıntılar.

Ama ne olursa olsun sahada Lefke forması giymiş onbir tane futbolcu vardı.

Yukarıda saydığım olumsuzluklar Kasım’ın maç boyunca Çetinkaya savunması arasında yalnız kalmasına neden olmamalıydı.

Eğer bu kadar ürkek oynar ve rakip yarı alana adam göndermezsen gol atmak bir yana rakip kale önünden bile geçemezsin.

Orta alanda rakipten daha fazla adamla bulunmak önemli bir hamleydi. Ama ne ilginçtir Ertan, Serhan ve Cedric’in yanına gidene kadar Batshi çok rahat top yaptı.

Bence daha maçın başında bu üçlünün pas trafiği kesilmeliydi.

Bu güne kadar Lefke’nin ikili mücadelelerdeki başarısını ve fizik gücünü hep örnek göstermiştim. Bu maçta aynı yorumu yapmam imkânsız. Çetinkaya bu alanda da Lefke’ye oranla daha başarılı oldu.

Takımın oyun kurucusu Feridun. Feridun’un kalitesini tartışacak değilim. Ama bu maçta Feridun kendi kalitesini tartışılır hale getirdi.

Çetinkaya dörtlü savunması ile maç boyunca çakıldı kaldı. Göbekte Serkan ve Abbas harika işler yaptı. Tunç ve Hüseyin Taşçı kenarları iyi kapattı.

Lefke’nin duran bir savunmaya gol atması için birkaç alternatifi vardı. Çetinkaya’nın fazla adamla geldiği pozisyonlarda hızlı çıkmak gibi.

Savunma bunu düşündü orta alana hızlı top aktardı. Fakat toplar her seferinde elinde mühürü gümrük memuru gibi duran Feridun’a takıldı.

Topu al etrafında bir tur at. Üç kişinin arasına dal faul al. Biran sezon başı Denizlispor’a gönderilen Fırat’ı hatırlar gibi oldum.

Salih Oyal son derece kötü oynadı. Buğra koştu top aldı ama aldığı topların bir tanesini bile olumlu kullanmadı. Aykut ve oyuna sonradan giren Salih Omaç başarılı bir performans çizdi.

 Abbas’ın savunmaya monte edilip Serhan’ı ön liberoya itilmesi takıma ayrı bir güç katttı. Serhan savunmanın önünde sigorta gibi. Abbas ağır ama bir o kadar da deneyimli. Tüm hamleleri yerinde.

En önemli olumsuzluk Kasım’a karşı dörtken geride oyun kurmamak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler