1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜÇVER YÜZME YAZ KURSLARI BAŞLIYOR
GÜÇVER YÜZME YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

GÜÇVER YÜZME YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

En eski yüzme kulüplerinden biri olan Güçver Su Sporları Kulübü her yıl düzenlediği yüzme yaz kurslarına yeniden başlıyor

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en eski Su Sporları Kulüplerinden olan Güçver Su Sporları Kulübü yaz aylarının gelmesiyle birlikte yüzme yaz kurslarına yeniden başlıyor.

Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilecek kurslar haftanın dört günü sabah ve akşam seansları olmak üzere günde iki kez gerçekleştirilecek.

Gazimağusa’da 18 Haziran tarihinde başlayacak olan kurs Pazartesi - Perşembe ve Salı – Cuma günleri olmak üzere sabah ve akşam seansları ile her yaştan öğrenciye yüzme sporunun temel tekniklerini öğretecek.

Güçver Su Sporları Kulübü başkanı Mustafa Güçver 1988 yılından beri faaliyet gösterdiklerini belirterek “ada ülkesinde yaşıyoruz madem ki yüzmeyi de bilmemiz gerekiyor. Bu amaçla her yaştan yüzme öğrenmek isteyenlere eğitim verebilecek deneyimli eğitmene de sahibiz” dedi.

Güçver her yıl düzenledikleri yüzme yaz kurslarının  Bakanlık ve Su Sporları Federasyonu izni ve denetimi ile yapıldığını vurgulayarak özellikle çocuklarını kursa gönderecek ailelerin bu tür konulara dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler