1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız'
Gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız

'Gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız'

“Lefke ligden ihraç edilince, Yalova 1’inci Lig’e çıkacak” şeklindeki haberlerden yakınan Yalova Spor Kulübü Basın Sözcüsü Tahsin Mertekçi, “Masa başında değil, gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız” şeklinde kon

A+A-

Yalova Spor Kulübü, Lefke’nin ligden ihraç edilmesini istemiyor

 

“Gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız”

 

·        Lefke’nin ligden ihraç edilmesinden yararlanacak kulüp olarak gösterilmekten yakınan Yalova Spor Kulübü Basın Sözcüsü Tahsin Mertekçi, “Masa başında değil, gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız”

 

“Lefke ligden ihraç edilince, Yalova 1’inci Lig’e çıkacak” şeklindeki haberlerden yakınan Yalova Spor Kulübü Basın Sözcüsü Tahsin Mertekçi, “Masa başında değil, gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız” şeklinde konuştu.

Yalova’nın beklentilerinin hiçbir zaman, başka hiçbir kulübün veya kurumun anlık kararları üzerine kurulmadığını belirten Mertekçi, birkaç gazetede yer alan “Yalova’ya gün doğuyor” gibi haberlerin Yalova Spor Kulübü’nü sevindirmeyeceğini, hatta üzeceğini söyledi.

“Lefke Türk Spor Kulübü, futbolumuz açısından çok önemli mazisi olan bir kulüptür. Bizler bunu daha da uzun yıllara taşımasını istiyoruz” diyen Mertekçi, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yetkili kurullarının Lefke Spor Kulübü ile olan ihtilafı çok çabuk gidermesi gerektiğini söyledi.

 

“VİCDANLARDA KAZANAN LEFKE MAĞLUP OLDU”

Lefke Türk Spor Kulübü’nün futbolumuzdan koparılmaması temennisinde bulunan Tahsin Mertekçi, “Lefke ile Çetinkaya arasında oynanan Urcan Vangöl Federasyon Kupası final maçında kazanan olmadı. Ancak vicdanlarda da Lefke mağlup olmadı” dedi.

Çetinkaya’nın geçmişten günümüze, tarihimize mal olmuş büyük mücadelelere sahip olması beklentisiyle şampiyonluğu istemesine olanak olmadığını sözlerine ekleyen Tahsin Mertekçi, “Hatalar tek taraflı olmadı. Bu nedenle Lefke Türk Spor Kulübü’nü tek taraflı olarak ligden ihraç etmek, haklı bir sonuç oluşturmayacaktır” şeklinde konuştu.

 

FUTBOLUN GELİŞMESİ İÇİN KARARLAR VERİLMELİ

Yalova Spor Kulübü Basın Sözcüsü Tahsin Mertekçi, “Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu kararlarını futbolumuzun gelişmesi yönünde vermelidir. Federasyonu oluşturan takımlardan biri olan Lefke’ye sahip çıkmalı, intikam çağrıştıracak kararları ısrarla sürdürmemelidir” dedi ve ekledi, “Yalova Spor Kulübü olarak bizler, masa başında değil, gücümüzle 1’inci Lig’e çıkacağız.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler