1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÜÇ-SEN’DEN BES’E TAM DESTEK
GÜÇ-SEN’DEN BES’E TAM DESTEK

GÜÇ-SEN’DEN BES’E TAM DESTEK

Güç-Sen Başkanı Erol Emin, sendikalarının geçmişte olduğu gibi şimdi de BES'in mücadelesine tam destek verdiğini açıkladı

A+A-
Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Erol Emin, sendikalarının geçmişte olduğu gibi şimdi de Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) mücadelesine tam destek verdiğini açıkladı.

“Güç-Sen BES’in her türlü kavgasının yanında olacaktır” diyen Emin, zaferin BES'in olacağına inanç belirtti.

Güç-Sen Başkanı Erol Emin yaptığı yazılı açıklamada, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde mevcut ekonomik sistem ve rejimin iflasının ayyuka çıktığını ileri sürerek, “rant ekonomisinin kaçınılmaz sonu olarak birileri daha zengin olurken halkın çoğunluğu da sefalete ve açlığa mahkum olmaktadır” dedi.

LTB’yi batıranların saltanat sürerken, orada çalışan emekçilerin açlığa, sefalete ve işsizliğe mahkum edildiklerini savunan Emin, “LTB’de son yıllarda bir şov dünyası yaratılmış ve halkın paraları rantiye kesimlerine peşkeş çekilmiştir. Suçlular apaçık ortadadır. Yargı süreci hemen başlamalı ve suçlular ortaya çıkarılarak halka hesap vermelidir” görüşünü belirtti.

Suçlular ortadayken, BES'in mücadelesini bastırmak için her türlü baskı ve entrikanın uygulandığını da belirten Emin, özellikle Lefkoşa halkının olayları evlerinden seyretmekten vazgeçip, BES’in mücadelesine omuz vermesini istedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler