1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Güç farkı
Güç farkı

Güç farkı

Telsim Süper Lig’de dün oynanan K.Kaymaklı, Göçmenköy maçını ev sahibi ekip rahat bir oyundan sonra maçı 4-0 gibi açık bir farkla kazanarak yoluna devam etti. Göçmenköy ise aldığı bu mağlubiyetle ligin dibinde kaldı. Maça gelince, maça K.Kaymaklı 3-

A+A-

   

 

 

Telsim Süper Lig’de dün oynanan K.Kaymaklı, Göçmenköy maçını ev sahibi ekip rahat bir oyundan sonra maçı 4-0 gibi açık bir farkla kazanarak yoluna devam etti. Göçmenköy ise aldığı bu mağlubiyetle ligin dibinde kaldı. Maça gelince, maça K.Kaymaklı 3-5-2 düzeninde, Göçmenköy ise 3-6-1 düzeninde başladı. Belli ki konuk ekip maça gelirken, K.Kaymalı’dan çekinerek ve belki kapanarak bir puan koparırım düşüncesindeydi. Ama bu direnci 20 dakika sürdü. 20. dakikada sağdan gelen bir atakta Mehmet Baykent topu kendi ağlarına gönderince Göçmenköy’ün hesapları alt üst oldu, direnci de kırıldı.

Küçük Kaymaklı takımı ilk yarıda hiç de iyi bir oyun oynamadı. Sahanın tek sağ tarafını kullandı, sol tarafta hiç yoktu. Sol kanatta oynayan Mustafa Gabira maç boyunca hiç etkili olamadı. Sağda oynayan Yasin ise sahanın en etkili oyuncularındandı. K.Kaymaklı güçsüz rakibi karşısında ilk yarı boyunca tek kanatlı oynadı. Final paslarında da başarılı değildi. Buna rağmen ilk yarıda attığı iki golle soyunma odasına gitti.

İkinci yarıya K.Kaymaklı gol ile başlayınca rakip tamamıyla havlu attı, maç da antrenman havasına büründü. Göçmenköy defansı çizgi halindeyken, araya atılan pasla Debola kaleciyle karşı karşıya pozisyonda gölü atarken, skoru 3-0’a taşıyordu. Oyun 3-0 olduğunda dakikalar 49’u gösteriyordu. Bu dakikadan sonra farkın iyiden iyiye açılması ve gol krallığına giden Ertaç'ın zayıf rakibi karşısında çok gol bularak farkı arttıracağını düşündüm, ama olmadı.

Ertaç bu maçta 2 gol bulabildi, bir noktada bu avantajını değerlendiremedi.

Küçük Kaymaklı’nın dün aldığı 4-0’lık sonuç takımın 3 puan alması ve maç fazlası ile lider olması açısından iyi. Kalan haftalarda daha güçlü rakiplerle oynarken daha çok varyasyon deneyen, oyunun her iki kanadını da kullanan, gol pozisyonuna giren bir Kaymaklı olması lazım. Çünkü şampiyon olmak kolay değildir.

Göçmenköy’e gelince Küçük Kaymaklı takımı birebir rakibi değildi ama oynadığı cesaretsiz oyun ileriki haftalarda onları daha da zor duruma düşüreceği kesin. Takım ilk devredeki gücünde bile değil. İlerleyen haftalarda onları zor günler bekliyor. Göçmenköy takımı sanki de önümüzdeki sezona hazırlanır gibi bir görüntü verdi dün izleyenlere. Lige tutunmak da zordur. Hele ilk yılda, onlara da İlerleyen haftalarda başarılar dilerim.

Bu maçta ise en rahat hakemlerdi. 90 dakika boyunca çok rahattılar, çünkü tartışılacak pek fazla pozisyon olmadı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler