1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREVLERE SENDİKALARDAN TAM DESTEK
GREVLERE SENDİKALARDAN TAM DESTEK

GREVLERE SENDİKALARDAN TAM DESTEK

GÜÇ-SEN, Belediye Emekçileri Sendikası’nın LTB'de başlattığı greve tam destek verdiğini açıkladı.

A+A- 

Gümrük Çalışanları Sendikası (GÜÇ-SEN), Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) başlattığı greve tam destek verdiğini açıkladı.

GÜÇ-SEN Başkanı Erol Emin yaptığı yazılı açıklamada, LTB çalışan emekçilerin haklarının uzun süreden beri gasp edildiğini belirterek, “Hükümet, gündemi sürekli değiştirerek, halkın içine düştüğü kaosu hasıraltı etmeye çalışmaktadır. Okullar zamanında ve eksiksiz açılamıyor, sağlık hizmetleri yetersiz, ülkenin bütün ekonomik sektörleri kriz içinde, küçük esnaf çoktan iflas etmiş durumda ve aileleri açlıkla boğuşmaktadır” görüşlerini ifade etti.

Tek çıkış yolunun rejimin değişmesi ve halkçı bir sistem kurulmasının sağlanması olduğunu savunan Erol Emin, “Belediye emekçileri, bu kavgayı kazanacak ve ülkemizdeki halkçı mücadeleyi daha yukarılara taşıyacaktır” diyerek her koşulda BES’in yanında olmayı sürdüreceklerini belirtti.

 

TÜRK-SEN’DEN KTÖS VE BES’E DESTEK

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’in grev ve eylemlerine destek belirtti.

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, “ülkede istikrarsızlık, yıkım ve kaos yaşanırken hükümetin ve bazı Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin ağız birliği içerisinde ülkenin olumlu yönde ve istikrar içerisinde olduğundan bahsettiklerini” kaydetti.

Bıçaklı, “Çocuklarımızın okul dönemine başladığı bu günde okullardaki alt yapı ve öğretmen eksikliği nedeniyle yaşanan olumsuzlukların yanı sıra Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan rezillikler halen bugün devam ederken, hükümet maalesef kongre çalışmalarıyla meşgul olmakta ve bu olaylar karşısında sağırları oynamaktadır” dedi.

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler