1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREVE YASAK
GREVE YASAK

GREVE YASAK

Bakanlar Kurulu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’ın Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve UBP Hükümeti’ni “protesto etmek” amacıyla yarın 16:00 - 19:00 saatleri arasında Ercan Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi

A+A-

‘GREV’E YASAK

Bakanlar Kurulu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’ın Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve UBP Hükümeti’ni “protesto etmek” amacıyla yarın 16:00 - 19:00 saatleri arasında Ercan Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde yapacağını açıkladığı grevi erteledi.

Başbakanlık’tan alınan bilgiye göre, Bakanlar Kurulu’nun bugün aldığı karara göre grev 60 gün süreyle ertelendi.

KTAMS

Bu arada, Bakanlar Kurulu’nun erteleme kararı üzerine açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, hükümeti, “Ercan Havalimanı’nda Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıslı Türklere ‘beslemeler’ diyerek aşağılayan sözlerini protesto etmek amacı ile aldığı grev yapma kararını hazmedemeyerek yasaklamakla” suçladı.

Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin yasaklama kararını “grevi erteleme” olarak açıkladığını belirterek eleştirdi ve yasal olarak grev yasaklarının ilgili sendikaya bildirilmesi gerekmesine rağmen sendikaya herhangi bir bildirim yapılmadığını savundu.

Kaptan, “Yasaklanan grevimizle ilgili ise son kararı, işyerinde çalışanlarla yarın sabah saat 09:00’da yapacağımız toplantı sonrası birlikte üreteceğiz.”dedi.


 

KTAMS GREVİ NASIL DUYURMUŞTU?

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yarın Ercan Havaalanı, Sivil Havacılık Dairesi’nde greve gidileceğini açıkladı.

KTAMS’ın konuyla ilgili basın açıklaması şöyle;

“Kıbrıslı Türkler yıllardan beridir Kıbrıs’ta özgür, eşit ve bağımsız bir yaşam sürmek için mücadele vermekte ve bu hedefe ulaşmak için hiçbir fedakarlıktan da kaçınmamaktadır.

İşbirlikçi UBP hükümetinin iktidara geldiği günden itibaren ülke adeta yangın yerine dönmüştür. Siyasal iradeden yoksun, tamamen aldığı talimatlar ile ülkeyi yönetmeye çalışan UBP hükümeti uyguladığı politikalarla da Kıbrıslı Türkleri yok etme noktasına gelmiştir.

Ülke insanımıza T.C Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sarf edilen hakaretlere hiçbir ses çıkarmayan UBP hükümeti bugün ise  Kıbrıslı Türkleri aşağılayan ve “Besleme” olarak görenleri en iyi şekilde ağırlamak için adeta yalakalık yarışına girmiştir.

Bu Memleket Bizim Biz Yöneteceğiz hedefi ile yollara düşen Kıbrıs Türk Halkı gerçekleştirmiş olduğu Toplumsal Varoluş mitingleri ile bu ülkenin efendisi olduğunu dosta düşmana göstermiştir. Meydana toplanan onbinlerce insanın “Talimatla Yönetilmeye Hayır” haykırışlarına kulak tıkayan UBP hükümeti bugün ise adeta kendi halkına inat T.C Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaranmak için yıllarca yapılmayan yolları onarmakta, otları biçmekte, köylerde insanlara zorla baskı kurarak havalimanına karşılamaya götürmeye çalışmaktadır.

Ülkemiz insanına hakaretler yağdıran, Kıbrıslı Türkleri ikinci sınıf insan olarak gören T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve onun ülkemizdeki yerli işbirlikçisi UBP Hükümetini, KTAMS olarak anayasal hakkımızı kullanarak protesto etme kararı almış bulunmaktayız.

Bu noktadan hareketle KTAMS olarak bizler 19 Temmuz 2011 Salı günü  16:00-19:00 saatleri arasında Ercan Havalimanı Hava Trafik Kontrol  Merkezinde 3 saatlik grev gerçekleştireceğiz.Grevimiz esnasında emergency, ambulans ve askeri uçaklara hizmet verilecek bunların dışında kalan uçuşlara hiçbir hava trafik hizmeti verilmeyecektir."

Bu haber toplam 2710 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler