1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREVE RAĞMEN GÖREVLERİNİ YAPACAKLAR
GREVE RAĞMEN GÖREVLERİNİ YAPACAKLAR

GREVE RAĞMEN GÖREVLERİNİ YAPACAKLAR

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Belediyesi’ndeki grev devam ederken, grevdeki temizlik şubesi çalışanlarının bu gece temizlik kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı. Yazılı açıklamasında, “Lefkoşa Türk Belediyesi’ni içinden

A+A-

 

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Belediyesi’ndeki grev devam ederken, grevdeki temizlik şubesi çalışanlarının bu gece temizlik kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı.

Yazılı açıklamasında, “Lefkoşa Türk Belediyesi’ni içinden çıkılmaz duruma getiren; çalışanların maaşsız, sosyal güvencesiz ve kadrosuz çalıştırılmalarına göz yuman Cemal Bulutoğluları’nı göreve davet ederiz” diyen BES Başkanı Savaş Bozat, sendikanın bugünkü toplantısında greve devam kararının teyit edildiğini kaydetti.

Bozat, aynı toplantıda, “Lefkoşa halkını ve çalışanlarını hiçe sayan Belediye Başkanı Bulutoğluları’na örnek olması” dileğiyle halkın sağlığını tehdit eder duruma gelen çöplerin toplanması için temizlik şubesindeki üyelerinin bu gece çöp toplama kampanyası başlatması yönünde de karar alındığını bildirdi.

Ayni duyarlılığı ve sağduyuyu Bulutoğluları’ndan da beklediklerini belirterek, yasalara ve toplu iş sözleşmesine uyulmasını isteyen Bozat, temizlik kampanyasının bu gece saat 19.00’da sanayi atölyelerinde başlayacağını ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler