1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREV YAYILIYOR
GREV YAYILIYOR

GREV YAYILIYOR

Öğretmen sendikaları bugün bazı okullarda farklı gerekçelerle grev yapıyor. SEDAT SİMAVİ’DEN HASPOLAT’A DESTEK Haspolat Meslek Lisesi’nde “ilahiyat” bölümü açılmasına tepki olarak bir süreden beri bu okulda grev yapan Kıbrı

A+A-

 

 

 

 

Öğretmen sendikaları bugün bazı okullarda farklı gerekçelerle grev yapıyor.

 

SEDAT SİMAVİ’DEN HASPOLAT’A DESTEK

 

Haspolat Meslek Lisesi’nde “ilahiyat” bölümü açılmasına tepki olarak bir süreden beri bu okulda grev yapan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), grevi bugün de sürdürüyor. Sendika, bu okula ek olarak, “destek” amacıyla Lefkoşa Sedat Simavi Meslek Lisesi’nde de grevde. Bu okulda 08.00-11.30 saatleri arasında grev başlatan sendika, Sedat Simavi’de greve çıkan öğretmenleri destek amacıyla Haspolat Meslek Lisesi’ne taşıdı.

 

DİYALOG YOK

 

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel TAK’a yaptığı açıklamada, İlahiyat bölümünün yasa dışı kararla açıldığını savundu. Bakanlık yetkilileri ile dün grev yerinde yapılan görüşmelerde ve müsteşarla yapılan telefon temasında sendika ile görüşüleceğinin ve yazılı çağrı yapılacağının belirtilmesine rağmen böyle bir çağrı yapılmadığını söyleyen Gökçebel, bakanlığın diyalogtan kaçındığını ve okul öğretmeni üzerinde baskı kurarak eylemi kırmaya çalıştığını kaydetti.

 

Gökçebel, “Böyle bir davranış sendikamız tarafından kabul edilemeyecek bir durumdur. Bu durumda Haspolat Meslek Lisesi’ndeki grev ve mücadelemizi artarak devam ettirme kararlılığımız sürecek” dedi.

 

İSKELE’DE ÖĞRETMEN SORUNU

 

Öte yandan KTOEÖS, Öğretmenler Sendikası KTÖS ile birlikte, İskele’de yeni açılan Maarif Anaokulu’nda da bugün grev başlattı. Bu grevin nedeni ise, okul açıldığandan beri devam eden öğretmen eksikliği.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler