1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GREV SONA ERDİ
GREV SONA ERDİ

GREV SONA ERDİ

KTAMS ve KAMUSEN'in Merkezi Cezaevi'nde dün başlattığı süresiz grev sona erdi

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası’nın (KAMUSEN), haziran ayında aylık çalışma saatlerinin üzerinde çalıştırılan Merkezi Cezaevi çalışanlarına alacaklarının sadece yüzde 50’sinin ödenmesi nedeniyle dün başlattığı süresiz grev bugün sona erdi.

Merkezi Cezaevi'nden edinilen bilgiye göre; çalışanların söz konusu alacakları bugün ödendi. Ödemenin yapılması ile grev de kaldırıldı.


Kamu-Sen: "Yarın ödeme yapılmazsa grev devam edecek"

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri  Sendikası (KAMU-SEN)  Başkanı Metin Atan, Merkezi Cezaevi çalışanlarının alacaklarının  geri kalanının yarın ödenmemesi duurumunda  Merkezi Cezaevi’ndeki grevin devam edeceğini açıkladı.

Kamu-Sen Başkanı Metin  Atan, yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili yapılan haberleri üzülerek okuduğunu ve söylemleri doğru bulmadığını belirterek Kamu Hizmeti Komisyonu’nun bağımsız bir kurum olarak tayin ve terfi gibi çok fazla sıkıntıları olduğunu iddia etti.

Atan, İçişleri ve Maliye Bakanları ile Merkezi Cezavi çalışanlarının  tam ödenmesi konusunda anlaşılmasına rağmen  ödemelerin yüzde 50 olarak gerçekleştiğini, bunun da daha sonra teknik hata olduğunun ve ödemelerin tam yapılacağının  belirtilerek grevin durdurulmasının istendiğini  kaydetti.

Bu açıklamayı inandırıcı bulmadıklarını kaydeden Atan, ödemeler yatana kadar grevin devam edeceğini söyledi. Atan  “Maliye Bakanı bu açıklamasını daha önce yapsaydı bu sorunlar olmazdı” dedi.

Atan, benzine yapılan zamma halkın tepki vermediğini ve kabullendiğini savunarak bunu eleştirdi.
Atan, hükümetin artık vatandaşların sorunlarına dönmesi gerektiğini ifade etti. 

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler