1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREV KALKIYOR MU?!!
GREV KALKIYOR MU?!!

GREV KALKIYOR MU?!!

SON DAKİKA (saat: 20:27) LTB Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları BES ile Başbakanlık arasında varılan mutabakatı tanımadı. Bulutoğluları yaptığı açıklamada, “Benim haberim yok, ne anlaştılar bilmiyorum. Grev kalkarsa, grev kesintisi yapılack. M

A+A-

SON DAKİKA

(saat: 20:27)

LTB Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları BES ile Başbakanlık arasında varılan mutabakatı tanımadı.

Bulutoğluları yaptığı açıklamada, “Benim haberim yok, ne anlaştılar bilmiyorum. Grev kalkarsa, grev kesintisi yapılack. Maaş ödemesi yok” dedi

 


 

GREV KALKIYOR

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki grev yarından itibaren kalkıyor.

Başbakan İrsen Küçük bugün saat 18.00 de Savaş Bozat başkanlığındaki  BES  Yönetim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

BES ile Başbakanlık arasında varılan mutabakata göre, Başbakanlık Denetleme Kurulu’ndan bir görevli, yarın sabah LTB’de göreve başlayacak.

BES Başkanı Savaş Bozat, görüşme sonrasında yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası olarak Başbakan İrsen Küçük’le yapmış olduğumuz toplantıda, Başbakan’ın Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ve Lefkoşa’nın içinde bulunduğu ortamdan rahatsızlık duyduğunu, bundan sonraki süreçte çalışanların teminatı olarak bizzat kendisinin olacağını açıkladı.

Hükümet maaş ödemelerinde sıkıntı çeken LTB’ne Denetçisinin talepleri doğrultusunda kaynak aktaracağını yapılan görüşmede vurguladı.

Bu bağlamda yarın sabah itibarı ile Başbakan’ın görevlendirdiği  Başbakanlık Denetleme ve Teftiş Kurulu’ndan Mehmet Soykurt  ile Belediye Emekçileri Sendikası yetkilileri, birlikte Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışmalarına başladıktan sonra grevimiz sonlandırılacaktır.

BAŞBAKAN  İRSEN KÜÇÜK İLE BELEDİYE EMEKÇİLERİ SENDİKASI’NIN YAPMIŞ OLDUĞU TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR:

1.     Başbakanlık Denetleme Kurulundan Denetçi  Mehmet  Soykurt  25.04.2012 (Çarşamba günü)  belediyede görevlendirilecek. Mali ve İdari konulardaki çalışmalarda Sendika ile istişare içinde yürütülecektir.

2.    İmzalanan protokol aynen uygulanacak.

3.    Grev kesintisi yapılmayacak.

4.    İlerleyen süreçte mali polis de devreye girecek.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler