1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREV 9. GÜNÜNDE
GREV 9. GÜNÜNDE

GREV 9. GÜNÜNDE

İhtiyat Sandığı “para” teklif etti, BES “ret” etti: LEFKOŞA’DA YİNE UZLAŞI YOK! Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının grevinde 9. gün… Çalışanlar “Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmaması

A+A-

 

 

İhtiyat Sandığı “para” teklif etti, BES “ret” etti:

 

LEFKOŞA’DA  YİNE UZLAŞI YOK!

 

Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının grevinde 9. gün… Çalışanlar “Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmaması ve düzenli maaş almadıkları” gerekçesiyle başlattığı süresiz grevini Bakanlar Kurulu’nun yasak koymasına rağmen sürdürmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararı durdurmak için ar emri başvurusu yapan BES, ayrıca kendilerine gönderilen İngiliz sömürge dönemi 1957’den kalma olduğunu belirttiği “emtiyata ve hizmetleri kararnamesinin” iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat ve bazı yönetim üyeleri, dün bir kez daha İhtiyat Sandığı Dairesi yetkilileriyle ile bir araya geldi.

 

ANLAŞAMADILAR

BES yönetiminden bir yetkiliden edinilen bilgiye göre, toplantıda daire yetkilileri, maddi açıdan çok sıkışık olan belediye çalışanlarına bir miktar para verilmesi teklifinde bulunduğunu ancak BES yetkililerinin bu teklifi ret ettiğini söyledi. Çalışanların para değil tüm prim yatırımlarının yapılması konusunda kararlarından vazgeçilmeyeceğini belirten BES üyesi, toplantıdan bir anlaşma sağlanmadığı için Daire ve sendika yetkilileri arasında yine bir anlaşma sağlanmazken, BES’in grevin 30 Ekim Salı gününden itibaren devam edeceğini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler