1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREV 3. GÜNÜNDE
GREV 3. GÜNÜNDE

GREV 3. GÜNÜNDE

Belediye Emekçileri Sendikası’nın (LTB), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde başlattığı süresiz grev üçüncü gününde… Greve neden olan sorunların aşılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de devreye girdi. BES Başkanı Savaş B

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası’nın (LTB), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde başlattığı süresiz grev üçüncü gününde… Greve neden olan sorunların aşılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de devreye girdi.

BES Başkanı Savaş Bozat, bu sabah Bakan Ünverdi’nin çağrısı üzerine görüştüklerini ve saat 13.30’da yeniden görüşmek üzere bakanlıkta bulunduklarını söyledi.

Bozat, dün İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun çağrısıyla da bir görüşme yaptıklarını kaydetti.

Bozat, üçüncü güne giren genel grev çerçevesinde LTB çalışanlarının bugün de belediye binası önünde eylemde olduğunu; soğuk hava nedeniyle eylemin mesaiden önce, saat 14.00’te sonlandırılacağını bildirdi.

BES Başkanı Savaş Bozat, çalışanların ocak ayı maaşlarını dün alabildiğini ancak greve neden olan öteki sorunların henüz çözümlenmediğini kaydederek, bakanların girişimlerinin çözümü sağlaması umudunu ifade etti.

BES, LTB’de ocak maaşlarının ödenmemesi ve sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmaması nedeniyle önce uyarı grevi yapmış; Çarşambadan itibaren de süresiz grev başlatmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler