1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREV 10. GÜNÜNDE
GREV 10. GÜNÜNDE

GREV 10. GÜNÜNDE

KTOEÖS, Haspolat Melsek Lisesi’nde, 23 Kasım Çarşamba gününden itibaren günlük olarak açıkladığı uyarı grevine devam ediyor

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Haspolat Melsek Lisesi’nde, “yasa, tüzük ve uygulamalara aykırı” olarak nitelediği İlahiyat alanı açılmasına karşı 23 Kasım Çarşamba gününden itibaren günlük olarak açıkladığı uyarı grevine devam ediyor.

 

KTOEÖS Haspolat Meslek Lisesi’nde yedinci gününe giren greve destek amacıyla bugün Bayraktar Türk Maarif Koleji’nde de 08.00-13.00 saatleri arasında destek grevi yapıyor.

 

Sendika Başkanı Tahir Gökçebel, yeni sistemde 9’uncu sınıf olarak bilenen, eski sisteme göre lise 1 olan sınıflarda yeni alan açılmasının söz konusu olamayacağını, bunun yasa ve uygulamalara aykırı olduğunu savundu.

 

Gökçebel, alan açılmasıyla ilgili olarak yapılması, izlenmesi gereken prosedür olduğunu, öncelikle ihtiyacın belirlenmesi, bunun Talim Terbiye Dairesi ve ilgili kurulların tartışma ve onayından geçmesi gerektiği üzerinde durarak, tüm bunlar olmadan eğitim yılı başladıktan üç buçuk ay sonra alan açıldığını ileri sürdü.

 

KTOEÖS, bugün iki okulda yaptığı uyarı grevi dışında saat 11.00’de Sendika Genel Merkezi’nden Milli Eğitimi, Gençlik ve Spor Bakanlığı önüne yürüyüş düzenleyerek burada basın açıklaması yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler