1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREENTREE ÖNCESİNDE PİLE’DE YEMEK
GREENTREE ÖNCESİNDE PİLE’DE YEMEK

GREENTREE ÖNCESİNDE PİLE’DE YEMEK

Kıbrıs sorununa çözüm bulma amaçlı müzakerelere, yılbaşı nedeniyle verilen aranın ardından yarın yeniden devam edilecek

A+A-

 

 

Kıbrıs sorununa çözüm bulma amaçlı müzakerelere, yılbaşı nedeniyle verilen aranın ardından yarın yeniden devam edilecek.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, yarın saat 10.00’da bir araya geliyor. Görüşmede yönetim ve güç paylaşımı konularının ele alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, liderlerin yarın sabahki görüşmesinin ardından öğleden sonra da BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Özel Danışmanı Alexander Downer’ı kabul edip, görüşecek.

GREENTREE ÖNCESİNDE PİLE’DE YEMEK

İki lider, 5 Ocak Perşembe günü de BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer ve Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim ile Pile’de yemekte bir araya gelecek.

Liderler, müzakereler çerçevesinde 9 Ocak’ta gerçekleştirecekleri görüşmenin ardından, 22-24 Ocak tarihleri arasında New York Greentree’de BM Genel Sekreteri Ban’ın katılımıyla üçlü zirve yapacak.

CUMHURBAŞKANI EROĞLU’NUN ZİRVE HAZIRLIKLARI

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, New York’ta gerçekleşecek zirve öncesinde Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nu, partileri ve sivil toplum örgütlerini müzakerelerde gelinen aşama hakkında bilgilendirecek.

Eroğlu, bu çerçevede 12 Ocak’ta Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’na, 14 Ocak’ta sivil toplum örgütleri ve sendikaların yer aldığı Halk Konseyi’ne ve 16 Ocak’ta Meclis’te temsil edilen partilerin başkan ve temsilcilerinin yer aldığı Meclis Platformu’na bilgi aktaracak.

Halk Konseyi toplantısına bugüne değin bu platforma kayıt yaptırmamış olan ve Cumhurbaşkanlığı’ndan bilgi talep eden sendikaların temsilcileri de katılabilecek.

 

Bu haber toplam 863 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler