1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GÖZÜME GÜNEŞ ÇARPTI'
GÖZÜME GÜNEŞ ÇARPTI

'GÖZÜME GÜNEŞ ÇARPTI'

Trafik kazasında iki gencin ölümüne neden olmakla suçlanan Cemil Kızılbora, polise gönüllü ifade verdi

A+A-

 

 

 

Lefkoşa-Güzelyurt ana yolunda meydana gelen kazada, Ferkan Bozkurt ve Nejdet Işıkgün’ün ölümüne neden olmakla suçlanan Cemil Kızılbora, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak üç gün tutukluluk emri aldı.

Kızılbora, polise verdiği gönüllü ifade de ise “Gözüme güneş çarptı” dedi.

Lefkoşa Nöbetçi Kaza Mahkemesi’ne çıkartılan zanlı Cemil Kızılbora hakkındaki bulguları aktaran polis çavuşu Orbay Nasıfoğlu, zanlının 28 Ekim Cuma günü saat 17.00 sularında HS 734 plakalı salon aracı ile Lefkoşa’dan Güzelyurt’a doğru seyrettiği sırada “tamamen kendi dikkatsizliği ve ihmalkârlığı” yüzünden direksiyon hâkimiyetini kaybettiğini belirtti.

 

ARACIN ARKASINDAYDILAR

Zanlının direksiyon hâkimiyetini kaybettikten sonra yolun solundan çıkarak emniyet şeridi içerisine girdiğini belirten polis çavuşu Nasıfoğlu, orada park halinde bulunan Yedidalgalı Ferkan Bozkurt’a ait ET 048 salon aracın arkasında çömeli vaziyette bulunan Ferkan Bozkurt’a, Nejdet Işıkgün’e ve İzzet Öztemiz’e şiddetli şekilde çarptığını aktardı.

 

İKİSİ ÖLDÜ, BİRİ AĞIR YARALI

Ferkan Bozkurt ve Nejdet Işıkgün’ün olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade eden polis çavuşu Nasıfoğlu, ET 048 plakalı aracın ön koltuğunda bulunan Lefkeli Müslüm Gerçek’in ise ağır yaralandığını belirtti.

 

GERÇEK’İN ŞUURU KAPALI…

Polis çavuşu Orbay Nasıfoğlu, Müslüm Gerçek’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ndeki ilk yardım tedavisinin ardından ailesinin isteği üzerine YDÜ Hastanesi’ne kaldırıldığını ifade etti.

Nasıfoğlu, yoğun bakımda müşahede altında tutulan Müslüm Gerçek’in şuurunun ise kapalı olduğunu belirtti.

 

ZANLI GÖNÜLLÜ İFADE VERDİ

Aracın yanında duran İzzet Öztemiz ve arka koltukta oturan Lefkeli Turgay Kavukos’un ise hafif şekilde yaralandığını belirten Nasıfoğlu, yaralıların taburcu edildiğini belirtti.

Zanlı Cemil Kızılbora’nın gönüllü ifade verdiğini belirten Nasıfoğlu, zanlının ifadesinde “gözüne güneş çarptığı için” direksiyon hâkimiyetini kaybettiğini anlattığını belirtti.

 

ÜÇ GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis çavuşu Orbay Nasıfoğlu, iki bağımsız tanığın olduğunu ve onlarında ifadesine başvurulacağını belirtti. Zanlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin kararı ile üç gün daha poliste tutuklu kalacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1247 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler