1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖZLER ÖĞRETMENLİK SINAVINDA
GÖZLER ÖĞRETMENLİK SINAVINDA

GÖZLER ÖĞRETMENLİK SINAVINDA

Öğretmen sınavları da yargıda… Kamu Hizmeti Komisyonu üyelerinin “sahte evrak düzenleme” iddiasıyla tutuklanmasının ardından gözler, öğretmenlik sınavına çevrildi, sınava şaibe karıştığı iddiaları gündeme oturdu. Büyük bir haksızlığ

A+A-

 

 

Öğretmen sınavları da yargıda…

 

Kamu Hizmeti Komisyonu üyelerinin “sahte evrak düzenleme” iddiasıyla tutuklanmasının ardından gözler, öğretmenlik sınavına çevrildi,  sınava şaibe karıştığı iddiaları gündeme oturdu. Büyük bir haksızlığa uğradıklarını düşünen bazı öğretmen adayları, dün Başsavcılık’a suç duyurusunda bulundu.

 

 

Didem MENTEŞ

 

Kamu Hizmeti Komisyonu Üyesi Mustafa Tanju Tokay ve Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Hüseyin Emirkanı’nın tutuklanmasının ardından komisyonun yaptığı öğretmenlik sınavına şaibe karıştığı iddiaları gündeme oturdu. Yıllardır sınava giren, bu yıl da girerek yüksek puan alan bazı öğretmen adayları, sınava “şaibe karıştığı” iddiasıyla dün Başsavcılık’a suç duyurusunda bulundu. Öğretmen adayları, Avukat Ürün Solyalı aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, sınavın şaibeli olabileceğini, dolayısıyla yeniden incelenmesini belirterek, gerekirse iptal edilmesi ve yeniden yapılmasını talep etti.

 

“PUANLAR KUŞKU YARATIYOR”

Sınavda birinci gelen kişilerin, 900 puan ve üzeri not alamsının kuşku yarattığını söyleyen öğretmen adayları, “şaibe ve iddialar akıllarda soru işareti bıraktı” dedi. Gerekli araştırmaların yapılıp incelenmesi gerektiğini söyleyen öğretmen adayları, sınavın gerekirse iptal edilip yeniden yapılmasını istedi. Sınavda birinci gelen isimlerin Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve UBP örgüt başkanlarının yakın akrabaları olduğu iddia edildi.

 

 


KHK Üyeleri tutuklandı, sınavlara ‘şaibe’ karıştı…  Gerçek atamalar yapılamadı, ‘Geçici atamalar’ huzursuzluk yarattı…

 

Öğretmenler açıkta, Okullar öğretmensiz!

 

 

Meltem SONAY

 

Kamu Hizmeti Komisyonu üyeleri tutuklandı, sınavlara ‘şaibe’ karıştı. Dün mülakatlar yapılması gerekirken öğretmenler açıkta kaldı, okullar sorun yumağına döndü.

‘Siyasetin karıştığı eğitimin’ darmadağın edildiğine vurgu yapan Öğretmen Sendikaları, ‘komplo’ teorilerine işaret etti.

 

“Tamamen Kurultaya dönük bir komployla karşı karşıyayız” diyen KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, 79 öğretmen adayının 72’sinin 600’ün üzerinde puan almasına karşın şu anda ‘işsiz’ olduklarına dikkat çekti.  Elcil, Başbakan İrsen Küçük’ün ise ‘Geçici Öğretmen’ adı altında ‘kurultaya dönük’ atamalar yaptığını ifade etti.

 

Son günlerde yaşananların, eksikliklerin giderilmesi şansını da ortadan kaldırdığına vurgu yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, “İşin içine yolsuzluk da karıştı” dedi. “İyi ki UBP Kurultayı bu şekilde oluyor da tüm bunlar deşifre ediliyor” diyen Gökçebel,  bakanlık bürokratlarının da ‘parti bürokratı gibi’ hareket ettiğini söyledi.

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler