1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖZLER ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDA
GÖZLER ÇALIŞMA BAKANLIĞINDA

GÖZLER ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDA

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluğun Sayıştay Raporu ile belgelenmesinin ardından gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na çevrildi… ÜNVERDİ: PARA ÖDENECEK, GEREKEN YAPILACAK Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır

A+A-

 

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluğun Sayıştay Raporu ile belgelenmesinin ardından gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na çevrildi…

 

ÜNVERDİ: PARA ÖDENECEK, GEREKEN YAPILACAK

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘Yolsuzluk’ incelemesinde Sayıştay’ın 147 bin 389. 16 TL’nin “yurttaşlar adına düzenlenen sahte hasta raporları” ile iç edildiğini belirlemesinin ardından, Polis soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.

 

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘Yolsuzluk’ incelemesinin tamamlanması ve 147 bin 389. 16 TL’nin “sahte raporlarla” tahsil edildiğini belirlenmesinin ardından, gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na çevrildi.

 

ÜNVERDİ: “PARAYI ÖDEYECEK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ‘Bunlar özel meseleler’ derken, Daire’den iç edilen para ile ilgisi olduğu tespit edilen Şube Sorumlusu’nun söz konusu parayı ödeyeceğini, hakkında da gereken yasal işlemin yapılacağını kaydetti.

 

“6 AYDIR GÖREVİNDEN UZAKTIR”

“Prosedüre göre gereken yapılacak” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, fonun parasına kimsenin el süremeyeceğini, söz konusu kişiden de bu paranın alınacağını ifade etti.

Ünverdi, iç edilen para ile ilgisi olduğu tespit edilen Şube Sorumlusu Ahmet Çavuşoğlu’na 6 aydır görevden el çektirildiğini de belirtti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler