1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖZLER ‘9 TOP’ MÜCADELESİNDE
GÖZLER ‘9 TOP’ MÜCADELESİNDE

GÖZLER ‘9 TOP’ MÜCADELESİNDE

“2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”nda mücadele eden bilardocularımız “8 top” disiplininde elenirken, “9 top” disiplininde üst turlara çıkabilmek için mücadele ediyor

A+A-

 

 

  

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”na dün oynanan“8 Top” karşılaşmalarının ardından “9 Top” karşılaşmaları ile devam edildi.

ALİ ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ALDI
“8 Top”da dün oynanan karşılaşmalarda sporcumuz Ali Karanfiloğlu Türkiyeli Sina Yüksel’i 8 – 3 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde ederken, bu karşılaşmanın ardından Lüksemburglu sporcu Jo Graff ile oynadığı karşılaşmayı 8 -4 kaybederek “8 Top” a veda etti. ‘Kadınlar’daki temsilcimiz Emete Anıl ise Norveçli sporcu Line Kjorsvık karşısında 6 – 1 mağlup olmaktan kurtulamadı ve “8 Top” a veda eden son sporcumuz oldu.

“9 TOP” MÜCADELESİ
Geçtiğimiz gün çekilen “9 Top” kuralarında Onuç Altur, Hüseyin Borankan ve Ali Karanfiloğlu ilk turu bay geçerken Berk Mehmetcik Belçikalı sporcu Johan D. Hamdt’ı
9 – 8 mağlup ederek 2’nci tura kalan 4’üncü sporcumuz oldu. ‘Kadınlar’da ise Rus rakibi Natalira Seroshtan’a 7 – 2 mağlup olan sporcumuz Emete Anıl kaybedenlerdeki 2’nci maçında tur şansı arayacak.
Dün oynanan karşılaşmalarda sporcularımızın elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“10TOP”
Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Sina Yüksel (Türkiye): 8 – 3
Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Jo Graff (Lüksemburg): 4 – 8
Emete Anıl (KKTC) – Line Kierslik (Norveç): 1 – 6

“9 TOP”
Berk Mehmetcik (KKTC) – Johan D. Hondt (Belçika): 9 – 8
Emete Anıl (KKTC) – Natalira Seroshtan (Rusya): 7 -2

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler