1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gözde prens Atun…
Gözde prens Atun…

Gözde prens Atun…

UBP’deki derin hesaplara Cumhurbaşkanlığı cephesi de dahil oldu. Özellikle ‘yetki’ tartışması ile UBP’deki başkanlık tartışması da gündeme geldi. Başbakan Küçük ile yıldızı barışmayan Eroğlu, yeni başkan olarak Ekonomi Bakanı Sun

A+A-

 

 

UBP’deki derin hesaplara Cumhurbaşkanlığı cephesi de dahil oldu. Özellikle ‘yetki’ tartışması ile UBP’deki başkanlık tartışması da gündeme geldi.

Başbakan Küçük ile yıldızı barışmayan Eroğlu, yeni başkan olarak Ekonomi Bakanı Sunat Atun’u işaret ederken, eski prensi Hüseyin Özgürgün’ü, yaptığı açıklamalar ile gözden çıkardığını belli etti. Küçük’e de açıklamalarında gözdağı veren Eroğlu, UBP için yeni plan hazırlığına girdi.

Daha önce Özgürgün’ü başkanlık koltuğuna oturtan Eroğlu, şimdi Atun için planlar yapmaya başladı.  Geçiş dönemi için Atun’un başkanlığına sıcak bakan Eroğlu’nun ana hedefinin ise kızı Resmiye Canaltay’ı  parti başkanlığına getirtmek olduğu söyleniyor.

 


Orun, hesap vermeli!

 İskele bölgesi Boğaziçi köyü Ulusal Birlik Partisi Örgüt Başkanı Hüseyin Can’ın eşi Emine Can’ın yaklaşık 4 aydır İskele Kaymakamlığı’nda görev yapmasına rağmen Can’ın maaşı İskele Belediyesi tarafından ödeniyor bilgisini geçtiğimiz gün dile getirmiştik. Nedeni ise İçişleri Bakanlığı’na bağlı İskele Kaymakamlığı’ndaki istihdam için Maliye Bakanlığı’ndan yetki alınamadığı için bahse konu kişiye Maliye’den ödeme yapılamadı ve aylık maaşı İskele Belediyesi tarafından çekle ödendi.

Ancak konu hakkında İskele Belediye Başkanı Halil Orun açıklama yapma gereği duymadı. Konu dün Meclis’e taşındı. CTP Milletvekili Sonay Adem ile TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, yapılan partizanlığı kürsüde dile getirdi, Sayıştaylığı göreve çağırdı.

Bu çağrılar üzerine Sayıştaylık harekete geçer mi bilinmez ama ortada partizanlığın döndüğü apaçık ortada…

 


Çavuşoğlu’ndan Arıklı’ya tazminat davası…

 

İşadamı Ayhan Arıklı ile İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu arasındaki karşılıklı suçlama devam ederken, Arıklı yeni iddiaları gündeme getirerek, Çavuşoğlu’nu zan altında bıraktı.

Arıklı dün bazı gazetelere verdiği ilanlarda, “Tarım Bakanlığı döneminizde kaç kez İsrail’e gayri resmi gittiniz? Hangi güzergahı kullandınız? Bu gezinizin sonunda Kumyalı’da ve Bafra’da Yahudi iş adamlarına imtiyaz sağladınız mı?” sorularını sordu.

Sorulara yanıtı Çavuşoğlu, Meclis’te yanıtladı, “Hiç İsrail’e gitmedim” dedi.

Çavuşoğlu, Arıklı’ya suçlamaları nedeniyle tazminat davası açtığını da açıkladı.  

 

 

 

Bu haber toplam 1486 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler