1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GÖRÜŞME MASASI' KONUŞULDU
GÖRÜŞME MASASI KONUŞULDU

'GÖRÜŞME MASASI' KONUŞULDU

Ara bölgede düzenlenen toplantılara katılan siyasi partiler, çok uluslu müzik grubunun yer alacağı konser düzenleyecek

A+A-

 

Slovakya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçiliği tarafından ara bölgede düzenlenen toplantılara katılan siyasi partiler, çok uluslu müzik grubunun yer alacağı konser düzenleyecek.
Slovakya Büyükelçiliği’nin KKTC ve Güney Kıbrıs’tan siyasi partileri bir araya getirmek için düzenlediği aylık toplantı ara bölgedeki Ledra Palace Oteli’nde dün saat 10:45’te gerçekleştirildi. Toplantı Yeni Kıbrıs Partisi’nin önerisi üzerine, “Görüşme Süreci ve Görüşme Masası; Eksik Olan Ne?” konu başlığıyla yapılıyor.
Slovakya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Anna Turenicova toplantının başında yaptığı konuşmada, siyasi parti temsilcilerinin oluşturduğu alt komitenin son toplantısında, toplantıya konuk olarak katılan Danimarka’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi’nin, çok uluslu bir grubun yer alacağı konser düzenlenmesini önerdiğini, önerinin detaylarının ele alınması için 28 Kasım’da saat 18:00’da Lefkoşa ara bölgedeki Home Of Cooperation binasında geniş kapsamlı bir toplantı yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.
Siyasi partilerin toplantısına KKTC’den; Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Birleşik Kıbrıs Partisi(BKP), Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), ve Güney Kıbrıs’tan Çalışan Halkın İlerici Partisi (AKEL), Kıbrıs Yeşiller Partisi, Demokrat Parti (DIKO), Birleşik Demokratlar (EDİ), Demokratik Seferberlik Partisi (DISI) ve Sosyal Demokrat Hareketi (EDEK) temsilcileri katıldı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler