1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖRSEV TEPE’YE İKİ ÖDÜL
GÖRSEV TEPE’YE İKİ ÖDÜL

GÖRSEV TEPE’YE İKİ ÖDÜL

Piyanist Görsev Tepe, hocası Rauf Kasimov ile birlikte katıldığı "16. Genç Yetenekler ve Ustalar Müzik Festivali Piyano Yarışması"nda 2 ödül kazandı

A+A-

 

 

Piyanist Görsev Tepe, hocası Rauf Kasimov ile birlikte katıldığı Bulgaristan’daki “16. Genç Yetenekler ve Ustalar Müzik Festivali Piyano Yarışması”nda iki ödül kazandı.

 

Tepe ile Kasimov, yarışmada, “dört el piyanoda” 1’incilik, solo piyanoda ise 2’nclik ödülü kazandı.

 

Bulgaristan’ın Dopriç kentinde 2-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 16. Genç Yetenekler ve Ustalar Müzik Festivali’nde piyano yarışmasına katılan Görsev Tepe, “Hoca- Öğrenci” kategorisinde hocası Piyanist Rauf Kasimov ile birlikte 1’incilik ödülü kazanırken “Genç Yetenekler” kategorisinde ise solo piyanoda 2’ncilik ödülüne layık görüldü.

 

Görsev Tepe, 8 Eylül’de gerçekleşen solo yarışmada, hepsi konservatuar öğrencisi olan Rusya, Kore, Çin, Almanya, Bulgaristan, ABD ve Azerbaycan’dan yarışmacıların katıldığı 16 kişi arasında 2. oldu.

 

Hoca- Öğrenci kategorisinde de Görsev Tepe ve Rauf Kasimov 12 kişiden oluşan profesör jüri üyelerinin hepsinden tam not alarak 1. geldi.

 

Verilen bilgiye göre, on iki gün süren festival süresince Dopriç ve Albena kentlerinde piyano dışında birçok dalda yarışmalar yapıldı, konserler verildi. Görsev Tepe festival boyunca birçok etkinliğe ve iki konsere katılarak Kuzey Kıbrıs’ı temsil etti. Ayrıca ABD’de yaşayan dünyaca ünlü Rus Piyanist Prof. Tamara Poddubnaya’nın master- class programlarına katılarak başarı belgesi aldı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler