1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖRNEÇ Mİ, SERDARLI MI?
GÖRNEÇ Mİ, SERDARLI MI?

GÖRNEÇ Mİ, SERDARLI MI?

Telsim Birinci Ligi’nin dokuzuncu haftası çok önemli bir derbiye sahne oluyor. Geçtiğimiz sezon uzun bir aradan sonra Birinci Lig’e yükselen ve oynadığı sekiz karşılaşmada topladığı 14 puan ile ikinci sırada yer alan Serdarlı ezeli rakibi, ebe

A+A-

 

 

 

Telsim Birinci Ligi’nin dokuzuncu haftası çok önemli bir derbiye sahne oluyor. Geçtiğimiz sezon uzun bir aradan sonra Birinci Lig’e yükselen ve oynadığı sekiz karşılaşmada topladığı 14 puan ile ikinci sırada yer alan Serdarlı ezeli rakibi, ebedi dostu Görneç ile Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda karşılaşıyor.

Serdarlı’nın rakibi Görneç ise son iki sezondur mücadele ettiği Birinci Lig’de üst sıraları hedeflerken, sekiz maçta topladığı 11 puan ve gol farkı ile yedinci sırada yer alıyor.

İşte, bu kritik maç öncesi her iki takım teknik adamı ile konuştuk.

 

EROL ÇAĞALOĞLU (GÖRNEÇ): “HAK EDEN KAZANSIN”

 

Karşılaşma hakkında görüşlerini sorduğumuz Görneç Teknik Direktörü Erol Çağaloğlu, bu karşılaşmanın iki dost köyün, iki ezeli rakibin, artı her şeyi ortaklaşa kullanan iki takımın mücadelesi olacağını söyledi. Çağaloğlu öncelikle, centilmenliğin kazanmasını dilerken, bu konunda hoca olarak öncülük yapacağını belirtti.

Art arda gelen galibiyetler ile yavaş yavaş toparlanma sürecine girdiklerini ifade eden Çağaloğlu, üst sırlara çıkmak isterlerse bu maçı kazanmak zorunda olduklarını vurgularken, Fırat’ın sakatlığının devam ettiğini, İrfan’ın da sakat sakat oynadığını dile getirdi. 

Üst üste gelen gelen galibiyetlerin motivasyonlarını yükselttiğinin altını çizen Çağaloğlu ancak, Serdarlı’nın da iyi ve kaliteli bir kadroya sahip olduğunu anımsattı.

Bu nedenle karşılaşmanın çok zor geçeceğini dile getiren Çağaloğlu, hak  edenin  kazanmasını, mağlup olanın ise kazanının kutlamasını istediğini, Fair-play  ruhunda bir maç olmasını dilediğini ifade ederek Görneç seyircisini tribünlere beklediğini sözlerine ekledi.

 

ALİ ÖZÇALIŞKAN (SERDARLI): “ZİRVE YARIŞINI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

 

Bu sezon, yeniden Telsim Birinci Ligi’ne yükselen ve 14 puanla ikinci sırada yer alan Serdarlı’nın başarılı hocası Ali Özçalışkan bu karşılaşmanın, son üç dört haftada çıkışta olan iki takımının mücadelesi olacağını söyledi.

Karşılaşmanın,  bölge derbisi olmasının maça ayrı bir hava getirdiğini ileri süren Özçalışkan üstelik bu iki takım arasındaki puan farkının sadece üç olduğunu anımsattı.

Serdarlı’nın 14, Görneç’in ise 11 puanı bulunduğunu belirten Özçalışkan bu nedenle çok çekişmeli bir maç olacağına inandığının altını çizdi.

Bu maça iki antrenmanla hazırlandıklarını dile getiren Özçalışkan ne var ki, Mete ile Ümit’in sakatlıklarının devam ettiğini ve oynayıp oynayamayacaklarının maç günü belli olacağını belirtti.

Özçalışkan son olarak bu maç kendi sahalarında oynayacak olmalarına rağmen, temkinli oynayacaklarını ve bu maçı kazanarak zirve yarışını sürdürmek istediklerini sözlerine ekledi.

Ayrıca “İki komşu ve kardeş köyün maçının dostluk ve centilmenlik çerçevesinde geçmesini arzu ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler