1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GÖRMEYEN GÖZLER'DEN ARTAM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ'NE
GÖRMEYEN GÖZLERDEN ARTAM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNE

'GÖRMEYEN GÖZLER'DEN ARTAM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ'NE

Okul Aile Birliği’nin hayali, Gönendere’ye yürekten bağlı insanların mücadelesi ve Artam ailesinin “Hürriyet Sineması”nı toplum yararına sunmasıyla, “Artam Kültür ve Sanat Merkezi” doğdu

A+A-

Gönendere köyü yeni bir sanat merkezine kavuştu.
Okul Aile Birliği’nin hayali, Gönendere’ye yürekten bağlı insanların mücadelesi ve Artam ailesinin “Hürriyet Sineması”nı toplum yararına sunmasıyla, “Artam Kültür ve Sanat Merkezi” doğdu.
Göndere’de, önceki akşam yer alan açılışa yoğun ilgi vardı.
Ünlü tiyatro ve sahne sanatçısı Hüseyin Köroğlu da gecede bir gösteri sundu, Köroğlu, “Çocukken baktığım perdenin önünde sahneye çıktım. Bir düşüm daha hayat buldu. Düşlerime bir düş daha eklendi” diyerek duygularını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, milletvekili Ahmet Kaşif, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu, gazeteciler ve Gönendere’de yaşayan kalabalık bir yurttaşın katıldığı gecede, “eski filmlerle” nostalji rüzgarı da esti.
“Hürriyet Sineması” ve ailesi adına konuşan Yaşar Artam, 50’li ve 60’lı yıllarda sinemanın ayrı bir anlamı olduğunu hatırlattı, “Görmeyen Gözler filmi ile açılan sinemamız, sadece Gönendere’nin değil, tüm Mesarya köylerinin eğlence, buluşma ve en önemli sosyal mekanıydı” dedi.
Artam, bir zamanlar yıldızlar altında yeni aşkların, kalıcı dostlukların, önemli dayanışmaların yaşandığı Hürriyet Sineması’nın, yeni dönemde de önemli kültür etkinliklerine ev sahipliği yapmasını diledi.
Organizasyon adına Dr. Ahmet Gülle konuştu, “Artam Kültür ve Sanat Merkezi”nin oluşması için yaşanan süreci anlattı, tüm emek verenlere teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu da, böylesi önemli bir merkezin yaratılmasında katkısı olan herkese teşekkür ederek, merkezin, bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracağına dikkat çekti.
Tüm konuşmaların ardından, “Tiyatro Aşhk” olarak, KKTC ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına “Modern Meddah” sloganıyla üretilen “Hüseyin Köroğlu İle Işığa Yürüten Adam” adlı gösteri Artam Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışında sahneye kondu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 534 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler