1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Görevi halka iade ediniz !
Görevi halka iade ediniz !

Görevi halka iade ediniz !

Müzakere masasında “benim ayrı devletim var, halkım var, ayrı demokrasim var, çözüm şart değil olmazsa herkes yoluna gider” mantığı ile hareket eder, yarım asırdır söylendiği gibi, her şeyden Kıbrıslı Rumlar sorumludur derseniz, çözüme asla ul

A+A-

 

 

 

Müzakere masasında “benim ayrı devletim var, halkım var, ayrı demokrasim var, çözüm şart değil olmazsa herkes yoluna gider” mantığı ile hareket eder, yarım asırdır söylendiği gibi, her şeyden Kıbrıslı Rumlar sorumludur derseniz, çözüme asla ulaşamazsınız.

Kıbrıslı Rumların tuzu kuru, biz de alternatifsiz değiliz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gül gibi geçinip gideriz diye düşünürseniz, Türkiye bize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yardım eder, nasıl olsa biz yavruvatanız, diye düşünerek müzakereleri yönetmeye çalışırsanız, çözüme ulaşamazsınız.

Türkiye Ortadoğu’nun yükselen gücü, ekonomisi de iyi gidiyor, ne kriz ne sorun, Anadolu kaplanları aslanlar gibi dünyaya açılıyor ve dünya da Türkiye’yi takdir ediyor, biz de bu yükselişten payımızı alırız evelallah, diye düşünerek müzakere etmeye çalışırsanız çözüme asla ulaşamazsınız.

Bu devleti ben kurdum, bu sistemi ben yarattım. Öyle bir sistem kurdum ki halkın önemli bir kısmını Rum malına boğdum, çözümsüzlüğe ortak ettim, bu insanların mallarını tartışma konusu yapmayacaklarını dolayısıyla çözüm istemeyeceklerini en iyi ben bilirim, diye düşünürseniz asla çözüme ulaşamazsınız.

AB bizi istemez, Rum bizi istemez hatta dünya bizi istemez, herkes bize düşman, biz daha ne yapalım öneri yaparız olmaz, yapmayız olmaz yapamış gibi yaparız olmaz, ama en azından masadan kaçmayız, konuşmasak da işte orada otururuz görevimizi yaparız derseniz, çözüme ulaşamazsınız.

Benim sözcüm açıkladı, “end game” demiş BM, adamlar sözüne sadık kalsın, madem son, en azından son’da anlaşalım da adayı bölelim. Onlar yoluna biz yolumuza, en iyisi bu derseniz, çözüm yapamazsınız.

“End game” dedik, KKTC’nin adını değiştirelim dedik, Tayvan dedik, B planı dedik, bizi tanıyacak devlet var dedik, millete anlatamadık hala daha çözüm diye söylenirler diye düşünce üretirseniz, çözemezsiniz.

“Anlaşma olmadığı takdirde elbette bizim de düşüncelerimiz, yapmamız gereken hususlar vardır. Onları da yine halkımızla ve parlamentoyla paylaşacağız” derseniz, çözüme asla ulaşamazsınız.

Zaten Dimitri halkından korkar, cesaretsizdir, Ulusal Konsey kararları da ortada, yapacak birşey kalmadı, biz işimize bakalım derseniz çözüme ulaşamazsınız.

N’oldu yani, siz solcular da iki yıl bu adamla görüşmediniz mi? ne oldu siz de çözemediniz, çözseydiniz de görelim diyorsanız, siz gerçekten meseleyi anlamamış, süreci okumamışsınız ve elbette bu sorunu asla çözemezsiniz.

Downer, adil olmalı, ben en azından önerirmiş gibi, çalışırmış gibi, uğraşırmış gibi yaptım, Dimitri birşey yapmadı, derseniz zaten çözme niyetiniz yok, çözemezsiniz.

Ben Türkiye ile de görüştüm, 1 Temmuz’dan sonra müzakere olmaz, çünkü Rumlar AB dönem Başkanlığını alacaklar ve Türkiye bu işe çok kızıyor, ardından da Rumların seçimi var, gerçi bizim Kudret, 1 Temmuz’dan sonra da görüşürüz dedi amma o pek duyulmadı, salla külahı ye pilavı, diyorsanız da çözemezsiniz.

Yapacak birşey yok, sistem devam edecek, bakın Petrol tesisi de kurulmasın dedim, daha ne deyim allah aşkına, tamamdır. Türkiye bize yardım edecek biz de durumu idare edeceğiz, diyorsanız da çözemezsiniz.

Çünkü siz çözüm istemiyorsunuz ! Siz bu sistemin, bu yapının sahibisiniz asla ve de asla en küçük bir değişimi kabul edemezsiniz. Siz bu sistemi bir çocuk gibi havaya kaldırıp seçim kazanmaya çalışan, sistemi sorgulayıp eleştiren siyasi rakiplerinize en acımasız, haksız saldırılar yapmış bir kişisiniz. Sistemi devam ettirmeye yeminlisiniz. Bunu anlarız, hatta 1 Temmuz’dan sonra müzakere etmemenize de halk adına tamam deriz.

Ancak dünyanın tanıdığı tek resmi yetki olan Kıbrıs Türk “toplum liderliği” görevini halka iade ediniz, o zaman biz de size teşekkür ederiz.

Çünkü çözüm, federasyon, kalıcı bir anlaşma, dünyaya bağlanma, Kıbrıslı Türkler için bir haktır. Biz hakkımızı alana kadar, hedefimize ulaşana kadar her hal ve şartta mücadeleye, çalışmaya devam edeceğiz, Sn Eroğlu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler