1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Göreve çağırmak mobbing ise uyguladım, doğrudur"
"Göreve çağırmak mobbing ise uyguladım, doğrudur"

"Göreve çağırmak mobbing ise uyguladım, doğrudur"

BRTK Müdürü Meryem Özkurt  dünyanın ve ülkemizin geçmekte olduğu durum ortadayken ve hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı aşikarken BRTK’nın da aynı kalmasını beklemenin  bir yanılgıdan öteye gitmeyeceğini açıkladı.

A+A-

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK)  Müdürü Meryem Özkurt  dünyanın ve ülkemizin geçmekte olduğu durum ortadayken ve hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı aşikarken BRTK’nın da aynı kalmasını beklemenin  bir yanılgıdan öteye gitmeyeceğini açıkladı.

Özkurt açıklamasında;

‘Dünyanın ve ülkemizin geçmekte olduğu durum ortadayken ve hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı aşikarken BRTK da aynı kalmasını beklemek bir yanılgıdan öteye gitmeyecektir.

Bay-Sen  ne yazık ki yine popülizm yapmaya devam etmektedir . Beni personele mobbing  yapmakla suçlamaktadır. Oysa yalan ve iftira da mobbing yöntemlerinden bitanesidir. Personeli göreve çağırmak , iş istemek ve pandemi döneminde eşit şartlar ve eşit çalışma koşulları aramadan canla başla uğraşan  BRT personeline ilave olarak gerekli görülen görevlendirmeleri yapmak, kadro tanımları dışına çıkmadan göreve çağırmak mobbing ise uyguladım doğrudur.

Dünya gibi bizim de bu yaşanan süreçten ders çıkartarak, emeğin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlamamıza sebep oldu.

Bu dönemde gerek kurumda gerek evlerinde kalarak çalışan, hiç ara vermeden BRT için üreten kahramanlara da bir kez daha  çok teşekkür ediyorum.’ dedi.Bay-Sen: Çalışanlara mobing uygulanıyor

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN) Başkanı İbrahim Kanat, “BRTK çalışanlarına mobbing uygulandığı” gerekçesiyle kurum yönetimini eleştirerek, konuyu hukuka taşıyacaklarını kaydetti.
Kanat konuyla ilgili yazılı açıklamasında, 1 Ocak’ta imzalanması gereken toplu iş sözleşmesinin imzalanmadığını, part-time çalışanların 20 yıldır akitli kaşiyeli statüsüne alınmadığını dile getirdi. 


BRTK Yönetim Kurulu tarafından BRTK Müdürü Meryem Özkurt’a 26 Şubat’ta part-time çalışanların akitli kaşiyeli statüye geçirilmesi için yetki verildiğini ifade edilen Kanat, buna rağmen çalışanların statüsünün değiştirilmediğini anlattı.

Kanat, “çalışanların haklarının ihlal edilmesinin de mobbing kapsamına girdiğini” söyledi.

Kurumda bazı çalışanlara karşı adaletsizlik yapıldığını, adaletsizliği sorgulayan çalışanların işten atılmakla tehdit edildiğini öne süren Kanat, bunun yarattığı huzursuzluğun çalışanların hem sağlığını, hem de verimliliğini etkilediğini kaydetti. 

Kanat, konuyu hukuka taşıma yönünde gerekli talimatları verdiklerini de dile getirerek, “Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ve geleceği için mücadele ateşini yaktığımızı bildiririz” dedi.

 

 

 

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler