1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖNYELİ'NİN SU HASRETİ SONA ERDİ
GÖNYELİNİN SU HASRETİ SONA ERDİ

GÖNYELİ'NİN SU HASRETİ SONA ERDİ

Gönyeli Belediyesi, Gönyeli halkının musluklardan içilebilir suya kavuştuğunu dün akşam muhteşem bir şölenle duyurdu

A+A-

 

Gönyeli halkının artık çeşmeden gönül rahatlığıyla su içebileceğini müjdeleyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, dün akşam muhteşem bir şölenle Gönyelinin suya olan hasretine bir son verdi.

Şölene, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP  Lideri Yorgancıoğlu, Başbakan İrsen Küçük, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, milletvekilleri ve çok sayıda Gönyeli vatandaşı katıldı. İlk olarak Golden Steps Dans Stüdyosu’nun muhteşem dansları ile açılışı yapılan şölende dans gösterilerinin ardından konuşmalar yapıldı.

Gecede konuşan Gönyeli Belediyesi Su İşleri Şube Amiri Mimar Ferruh Dülgeroğlu, Gönyeli Belediyesi’nin halkına su ulaştırabilmek için çektiği zorlukları ve bunun sonucunu görmenin mutluluğunu paylaştı. Dülgeroğlu’nun ardından konuşan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, “Bu su Gönyeli halkının hakkıdır. Bu suyu harcarken, ayrıcalıklı olduğumuzu bilelim. Suyumuzu tasarruflu kullanmayı ihmal etmeyelim” dedi.

Benli’nin ardından konuşma yapan 2. Cumhurbaşkanı Talat ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu, suyun Gönyeli halkı için önemine vurgu yaptı.

Ardından söz alan Başbakan İrsen Küçük ise, böylesine anlamlı bir projeyi hayata geçiren Bakan Amcaoğlu ve Başkan Benli’yi tebrik etti.

Konuşmaların ardından Gönyeli Belediye binası bahçesine kurulan 1952 tarihli “eski çeşme”nin açılışı yapıldı. Kurdeleyi birlikte kesen Başbakan Küçük,  Cumhurbaşkanı Talat, Bakan Amcaoğlu ve Başkan Benli ardından “Gönyeli suyu”ndan içti.

Kurdele kesilirken gerçekleştirilen gösterişli havai fişek gösterisi ise oldukça ilgi gördü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler