1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gönyeli’de "Temizlik Seferberliği"
Gönyeli’de Temizlik Seferberliği

Gönyeli’de "Temizlik Seferberliği"

Gönyeli Belediyesi, günlük rutin temizlik faaliyetlerinin dışında kentin dört bir yanında kapsamlı temizlik ve bakım için iki özel şirketle sözleşme imzaladı.

A+A-

“Çok daha temiz bir Gönyeli için el ele” diyen Gönyeli Belediyesi, Widecity Consturction ve Hassa Ticaret ile ‘Temizlik Seferberliği’ sözleşmesine imza attı. İki özel şirketin yanı sıra Gönyeli Belediyesi ekipleri de tüm Gönyeli’yi yıllık bakımdan geçirecek.

Benli: “Kaliteli Hizmet”
Gönyeli Belediyesi Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 8 yıl önce köyden kente dönüşüm sloganı ile bir yola çıktıklarını belirterek, “Gönyeli ülkenin örnek kenti oldu. Engelsiz kent projemizle birlikte, temizlik kampanyamızı da her yıl olduğu gibi yeniden başlatıyoruz. Gönyeli altyapısı planlı tek kent olmak dışında en temiz kent iddiasını da sürdürecektir” dedi.
Gönyeli’nin temel sorunlarını aşmış, güçlü bir belediye yapısı ile yeni hedeflerine yöneldiğini anlatan Benli, “Su vardır daha iyisi gelecek. Temizlik vardır daha iyisi gelecek. Ne hizmet veriyorsak daha iyisi verilecek. Gönyeli’de sürdürülebilir çağdaş yerel yönetim anlayışı örnek olmaya devam edecek” diye konuştu.

Benli: “Temizlik vazgeçilmezdir”
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, temiz bir kent için her gün çalıştıklarını, Gönyeli’yi her yıl kapsamlı temizlik ve bakıma aldıklarını anımsatarak, “Temizlik ve bakımı hem belediye ekiplerimizle hem de bu konuda her gün kendini geliştiren şirketlerimizle yapıyoruz. Temizlik sadece genel çevre temizliği değil yolların süpürülmesini de içeriyor. Eskiden 500 metre süpürülebiliyordu, şimdi süpürülebilir yol uzunluğunu yüz kilometreye çıkardık. Çöp konteynerlerini yıkayan araçlarımızla teknik altyapımızı da geliştirdik. Çekirge hizmetleri güçlendirildi. Evsel atıklar gibi bahçe atıklarımız için de çekirge hizmetlerimiz var. Bunu Gönyeli halkı hak ediyor, çünkü vergisini düzenli veren halktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Osmanlar: “Gönyeli bu hizmeti hak ediyor”
İhaleyi alan şirketlerden biri olan Widecity Construction Direktörü Mert Osmanlar ise yaptığı açıklamada Gönyeli’ye hak ettiği hizmeti vermeye çalışacaklarını belirterek, “Gönyeli bu hizmeti hak ediyor” dedi.

YD

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler