1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Gönyeli’de FARK büyük…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

Gönyeli’de FARK büyük…

A+A-

Gönyeli Belediye Başkanlığı’nı yeniden hem de büyük bir fark ile Ahmet Benli’nin kazanması bekleniyor.
Sahadan yeni anket sonuçları geldi. Red Border Şirketi’nin yaptığı anketlere göre,  Benli yüzde 64.2 oy oranına sahipken, UBP’nin adayı Olgun Amcaoğlu’nun oy oranı yüzde 27… Kararsız yüzde 8.8…
29 Haziran’da sandıklar açıldığında Benli’nin oy oranının yüzde 75 civarında olması da bekleniyor.

--------------------------------------------
 

Başkan adayı yok, taban serbest!

DP-UG Güzelyurt’ta, belediye başkan adayı çıkarmama kararı aldı. Geçtiğimiz akşam yapılan toplantı sonucu, başkan adayı çıkarmama kararı alınırken, sadece belediye meclis üyeliklerine aday gösterilmesi karara bağlandı.
Uzun süredir aday arayışları içerisinde olan ancak istediği sonuca ulaşamayan DP-UG’de bu kararı almak zorunda kaldı.
Peki bundan sonra ne olacak?
DP-UG Güzelyurt İlçesi geçtiğimiz akşam yaptı toplantıda bunu da değerlendirdi. Tabanını seçimlerde serbest bıraktı.
UBP’ye öfkeli olan taban ise, UBP’nin adayı Mahmut Özçınar’a oy vermeme eğilimi içerisinde…
Zaten DP-UG’ye UBP ile ‘ittifak çalışmaları’ yaptığı gerekçesi ile birçok DP-UG’li kızgındı, hatta DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın da partililerin sorunlarına yeterince ilgilenmediği gerekçesi ile 300’e yakın kişi de istifa etmişti.
Şimdi kalan DP-UG’lileri, toparlamaya çalışan Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel’in de Mahmut Özçınar ile husumetini bilmeyen yok.
DP-UG tabanın serbest bırakılması sonucu eğilimlerin CTP-BG adayı Osman Bican’a yarayacağı tahmin ediliyor. 
----------------------------------------
 

GENÇLERİN başarısı…

Sanırım ilk kez bu kadar genç bir arada seçime katılıyor CTP-BG tarihinde… Lefkoşa Belediye Meclis üyeliğinin 22’sinin 11’ni genç adaylar oluşturuyor. Dün 9 diye yazmıştık, ancak 2 değerli gencin daha olduğunu öğrendik.
İşte bunlardan biri Ferhun Faruk…
HASDER Gençlik Kulübü Başkanı ve HASDER Halk Sanatları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Medya Planlama Uzmanı, birçok proje ve sosyal sorumluluk projelerinde görev alan, birçok uluslar arası seminer ve organizasyonlara katılan genç bir isim…
Faruk adaylığını CAFE KULİS’e şöyle yorumladı:
“2014 yılına yakışır bir başkent yaratmak için bu yolda yürüme kararı aldım. Geçmişim ve tecrübelerim sivil topluma dayalı, kültür sanat alanında uzun yıllar çalışmışlığımı da birleştirerek, birikimlerimi LTB’de hizmet vererek, topluma aktarmak arzusundayım. Kültür sanat alanında Lefkoşa için uğraş vermek bu yolda ilerlemek, Lefkoşalıya hak ettiği sanatsal faaliyetleri yaşatmak öncelikli hedefimdir. Sivil toplumun katacağı değerleri, gençlerin arzu ve istekleriyle harmanlayarak Lefkoşa’ya kazandırılacaktır. 29 Haziran’dan sonraki süreçte LTB yeni Lefkoşa’yı yaratacak, Lefkoşalı Yeni Lefkoşa’yı konuşup yaşayacağına inanıyorum.”
Bir diğer isim ise Hacer Uygun…
1980 Lefkoşa doğumlu Hacer Uygun, Hukuk Fakültesi mezunu olduktan sonra Ekonomi Hukuku üzerine yüksek lisans yaptı. Serbest avukatlık yapan Uygun,  adaylığı hiç düşünmediğini ancak teklif gelmesiyle birlikte hem partiye hem Lefkoşa hem de Lefkoşalı’ya elinden gelen tüm hizmeti vereceğini söyledi.


--------------------------------------------------------


Çalışanlar oldu diyor, başkan yalanlıyor

Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara, ‘kardeşini vekaleten başkan’ yapınca ortalık ayaklandı. Çalışanlar medyaya ihbarda bulundu, medya iddiaları gündeme taşıdı. 2 gündür suskun olan Atakara, YENiDÜZEN’e açıklama yaptı, "Böyle bir şey yoktur. Ben görevimin başındayım. Yurt dışına gittim. Ancak belediyede kanunen ne varsa o yapıldı. İddialar doğru değil. Bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum" dedi.
Başkanın yurt dışında olduğu sürede yerine vekalet etmesi gereken asbaşkan ise konuya sessiz kaldı. Çalışanlar ise, iddialarını sürdürüyor, “Atakara kardeşini kendisine vekalet etmesi için başkanlık koltuğuna oturttu.”

Bu yazı toplam 2573 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar