1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖNYELİ FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL
GÖNYELİ FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL

GÖNYELİ FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL

17. Gönyeli Belediyesi Halk Dansları ve Kültür Sanat Festivali ilk ayağı olan Halk Dansları şöleni muhteşem bir finalle son buldu.

A+A-

 

 

17. Gönyeli Belediyesi Halk Dansları ve Kültür Sanat Festivali ilk ayağı olan Halk Dansları şöleni muhteşem bir finalle son buldu.
Gönyeli Belediyesi’nin organize ettiği ve farklı ülkelerden gelen Halk Dansları Ekiplerinin 5 gün boyunca sergiledikleri halk dansları Gösterileri 2 Temmuz Pazartesi gecesi start almıştı. 5 gün boyunca her gece Gönyeli Yalçın Park’ta düzenlenen gösteriler 6 Temmuz, Cuma gecesi kapanış seremonisi ile son buldu.
Gecede tüm ekipler kendi ülkelerine ve yörelerine ait oyunları sergiledikten sonra hep birlikte hazırladıkları kapanış seremonisi ile son bulurken festivale katılan İsrail, Slovakya ve Gönyeli ekipleri Gönyeli Yalçın Parkı dolduran seyirciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

İKİNCİ HAFTA BORA DURAN KONSERİ İLE BAŞLAYACAK

17. Uluslararası Gönyeli Belediyesi Halk Dansları Festivali’nin ikinci ayağı 9 Temmuz Pazartesi saat 21.30’da Türkiyenin son zamanlarda en iyi çıkış yapan sanatçısı olma başarısını gösteren Bora Duran’ın Yenikent-N’JOY sahne alması ile başlayacak.

12 Temmuz Çarşamba gecesi saat 22:00’de Türkiye’nin sevilen sanatçılarından olan şarkılarını son derece enteresan ve kendine has bir vokal tekniğiyle okuyan Aydilge konseri Yenikent – N’Joy Cafe’de başlayacak.

Festivalin son gecesi ise 13 Temmuz Perşembe akşamı yine N’Joy Cafe’de saat 20.30’da Kangoo Jump Gösterisi ile başlayacak. Ayni gece saat 22.00’de Türkiye’nin en iyi ve en başarılı rock gruplarından Manga’nın vereceği konser ile 17. Uluslararası Gönyeli Belediyesi Halk Dansları, Kültür ve Sanat Festivali son bulacak. Gönyeli Belediyesi tarafından yapılan duyuruda tüm KKTC halkının davetli olduğu ve etkinliklerin ücretsiz olacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 676 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler