1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gönyeli Belediyesi'nden açıklama
Gönyeli Belediyesinden açıklama

Gönyeli Belediyesi'nden açıklama

Gönyeli Belediyesi, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin Gönyeli bölgesinin şebeke suyunun kirli olduğu ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya yanıt verdi. Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli su tahlillerini her ay, düzenli olarak yapıldığını ve analizler

A+A-

 

Gönyeli Belediyesi, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin Gönyeli bölgesinin şebeke suyunun kirli olduğu ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya yanıt verdi. Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli su tahlillerini her ay, düzenli olarak yapıldığını ve analizlerin temiz çıktığını açıkladı.

 

Benli’nin açıklamasının tam metni şöyle:

 

"Gönyeli Belediyesi, çok önemli bir yatırım ve çalışmanın sonucu olarak şehrimize KALİTELİ ve İÇİLEBİLİR su vermeye başlamış, bunun için yeni kaynakları ülkeye kazandırmıştır.

Gönyeli şehrinin su dağıtım sistemi % 95  oranında yenilenmiş, Avrupa Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü standartlarına getirilmiştir. Gönyeli şehri ülke genelinde en yeni, çağdaş ve en güvenli şebekeye sahiptir.

KKTC Devlet Laboratuarı’nda yaptırılan tüm tahlillerde Gönyeli Belediyesi  tarafından dağıtımı yapılan suyun “içme ve kullanım suyu olarak kullanılmasında mikrobiyolojik açıdan hiçbir sakınca olmadığı” şüpheye yer bırakmayacak şekilde belirtilmiştir.

Gönyeli suyunun kimyasal analizi de temiz çıkmıştır.

Gönyeli Belediyesi su tahlillerini her ay, düzenli olarak yaptırmaktadır.

Gönyeli Belediyesi’nin suyuna dair ortaya konan kimi iddialar  “Gönyeli suyu temizdir” gerçeğini değiştirmemiştir.

Gönyeli Belediyesi, su analizi konusunda akredite edilmiş KKTC Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Laborauarı ile işbirliğini sürdürecek, her ay tekrarladığı rutin kontrollerini Gönyeli halkı ve kamuoyu ile paylaşacaktır.

Gönyeli Belediyesi, yurttaşların deposuna kadar ulaşan şebeke suyunun garantisini vermektedir.

En önemli değerimiz, şehrimizin Gönyeli Belediyesi’ne olan GÜVENİDİR."

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler