1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GOMMALAR MAĞUSA'DA 'BİR YAZ RÜYASI' YAŞATACAK
GOMMALAR MAĞUSADA  BİR YAZ RÜYASI YAŞATACAK

GOMMALAR MAĞUSA'DA 'BİR YAZ RÜYASI' YAŞATACAK

Gommalar, 15. Mağusa Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde Çarşamba akşamı saat 21.00’de Salamis Antik Tiyatro’da konser verecek.

A+A-

GOMMALAR MAĞUSA FESTİVALİ’NDE “BİR YAZ RÜYASI” YAŞATACAK

 

·        GRUP, ÇARŞAMBA AKŞAMI SALAMİS ANTİK TİYATRO’DA KONSER VERECEK

 

Gommalar, 15. Mağusa Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde Çarşamba akşamı saat 21.00’de Salamis Antik Tiyatro’da konser verecek.

 

Grup, daha önce Bedesten’de verdiği konserin devamı olarak gördüğü ve “Bir Yaz Rüyası” adını verdiği konserde, tarzları farklı 30’a yakın müzisyeni bir araya getirerek, zengin müzik yelpazesiyle müzikseverlere unutulmaz bir yaz gecesi yaşatmayı hedefliyor.

 

Gommalar tarafından yapılan yazılı açıklamada, 30’a yakın Kıbrıslı genç müzisyenin tek yürek olacağı konserde; Aytunç Akdoğu, Çağrı Çerkez, Emre Pehlivan, Fikri Karayel, Sertunç Akdoğu ve Simge Akdoğu’nun bestelerinin seslendirileceği, gecede ayrıca, herkesin yaratıcı gücüne ve sıcacık sevgisine hayran olduğu sürpriz bir isminde yer alacağı ifade edildi.

 

Açıklamada, Gommalar’ın, Salamis’ten tüm adaya, Kıbrıs’ta güzel şeylerin var olduğunu, yeşermekte olduğunu haykıracağı “Tükettikçe tükeneceğiz, ürettikçe yeşereceğiz” mesajı vereceği ifade edildi.

 

Açıklamada, kanserli çocuklar ve ailelerinin desteklenmesi için, Kıbrıs’ta tanıtımı yapılan Altın Kurdeleler’in satışının da yapılacağı gecede, Emre Pehlivan’ın bu kampanya için yazmış olduğu “Süper Kahraman” şarkısının da seslendirileceği bildirildi.

 

Gommalar’ın Bir Yaz Rüyası konser ekibi şu isimlerden oluşuyor:

 

“Ahmet Zilci, Alev Parıldak, Aytunc Akdoğu, Cahit Kutrafalı, Çağrı Çerkez, Eda Kanol, Emre Pehlivan, Emre Yazgin, Erhan Aytaç, Fikri Karayel, Görkem Müniroglu, Gözde Pehlivan, Güneş Kozal, Heran Mirillo, Hüseyin Akça, Kemal Tunay, Mehmet Atun, Mehmet Erdoğan, Muharrem Cemoğlu, Onur Kasapoglu, Oytun Ersan, Serhan Öncal, Selma Caner, Sertunç Akdoğu, Simge Akdogu ve Uğur Güçlü”

 

GOMMALAR VE FELSEFELERİ

 

Sertunç Akdoğu, Onur Kasapoğlu ve Görkem Müniroğlu’nun birlikte oluşturduğu bir müzik grubu olan Gommalar, daha sonraları, müziği mesaj temsilcisi olarak kullanıp, bilinçsel uyanışı, sevgi temelli var oluşu, birlik olmayı, farkındalık yaratmayı, doğayı korumayı ve dünyayı daha güzel bir mekan haline getirmeyi amaçlayan, kapısı bu emeller için uğraşan herkese açık olan bir harekete dönüşür.

 

Gommalar, kendisini; “tüm insanlarla, varlıklarla ve doğayla barış ve huzur içinde yaşamayı seçen güzel insanların gönül gönüle kenetlenip oluşturduğu bir hareket” olarak niteliyor ve büyülü sesler, enstrümanlar, melodiler ve sözlerle yaşam felsefesi sunuyor.

 

Gommalar, notalarını ise, "Güzel insanlar bir araya gelince güzel şeyler olacak, her insanın içindeki güzellik bir araya gelince dünya cennet olacak" düşüncesiyle çalıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler