1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Golsüz ve tatsız
Golsüz ve tatsız

Golsüz ve tatsız

Neredeyse dört sezondur beraber oynayan, birbirlerini iyi tanıyan ve bunu kadrosuna ve sahaya pozitif yansıtan Cihangir, sezona puanlarla başlayarak dünkü maçın da bir anlamda favorisiydi. Ancak beklediğimiz agresif, hücumda etkili ve pozisyon zenginliği

A+A-

 

 

 

Neredeyse dört sezondur beraber oynayan, birbirlerini iyi tanıyan ve bunu kadrosuna ve sahaya pozitif yansıtan Cihangir, sezona puanlarla başlayarak dünkü maçın da bir anlamda favorisiydi. Ancak beklediğimiz agresif, hücumda etkili ve pozisyon zenginliği oluşturabilecek bir takım izleyemedik. Kendi yarı sahasından çıkarken ağır kaldılar. Ataklarda isabetli paslar yetersizdi. Kalabalık MTG savunması arasında hızlı ve seri bir forvet de yoktu. Gerek Halil Turan gerekse William birbirlerinden kopuktu. Uyumsuzluk göze çarptı. Orta alanda zaman zaman üstünlük yakalansa da bunu gol pozisyonlarına çevirecek etkinlik yapılamadı. Maçın en kritik anında William’ın neredeyse boş kaleye diyebileceğimiz bir pozisyonda topa gerektiği gibi vuramaması, kötü günün karı olabilecek bir golü de Cihangir adına elin tersiyle itilmiş gibi oldu. Güçlü fiziklerine ve özellikle ikili mücadelelerde etkili olmalarına karşın, paslaşma ve gol pozisyonu bulmadaki uyumsuzlukları, galibiyetin kendilerinden uzak kalmasına neden oldu.

MTG ise umut dağıtmaya devam ediyor. Topla gerektiğinden fazla oynamaları ve zaman zaman yaşanan hatalı paslar veya kaptırılan toplar takımı oyundan düşürse de, hücuma çıkışlardaki etkinlik iyiydi. Orta alanda topu ileriye taşımada biraz daha iyi olunabilse, hücumdaki etkinlik daha da artabilecek. Geçen haftanın golcüsü Hasan Büke’ye alan vermeyen ve birebirde Nasuh’la bu oyuncuyu durdurmayı başaran Cihangir savunması karşısında önemli rol üstlenmesi gereken diğer oyuncular, zaman zaman uzak mesafeden kaleyi yoklasalar da yeterli olamadılar. Uğur’un güzel şutu ve kaleci Türkkan’ın güzel kurtarışı golsüz oyuna renk katarken, sarı yeşilliler ceza alanına girmekte ise zorlandılar. Osman’ın ve Kamil’in ikinci yarıda oyuna girişi, Derviş ve Uğur’un kanat değişimleri ve son bölümde Sami’nin arkadan desteği de gol arayan MTG’de bu sorunu çözemedi. Ancak gerektiğinde bir puana bile razı olunabilecek bir kadroya sahip sarı yeşilliler, savunmada çok riske girmeyerek haftayı yine puanla kapamayı başardılar. Kadroda yeni yer almaya başlayan Kamil, Hüseyin Taşçı gibi oyuncuların ilerleyen haftalarda katkısının artabileceği düşüncesindeyim. Sarı yeşillilerin en azından kendi sahasında yapacağı maçlarda alacağı puanlar, sezon öncesi oluşan kara bulutları dağıtacaktır.

Fehim Dayı bazı pozisyonlarda ikili mücadele durumunu çözemeyince yanlış faul veya devam kararları verdi. Ancak bunun dışında hatası yoktu. Kart dahi gösterilmeyen bir maç izledik. Yardımcılardan özelikle Hüda Özenen ofsayt pozisyonlarında doğru bayrak kaldırdı. Canbulat Stadı’ndaki eksiklikler hala giderilmiş değil. Tribünlerin üstünün portatif bir şekilde kapanması çalışması bir an önce başlamalı. Bu yapılmazsa yağmurlu maçlarda zaten az gelen taraftar sayısı sıfıra kadar inecek.  Tuvalet hala yok. Soyunma odaları hala yetersiz. Dileriz en erken zaman da bunların çalışması yapılır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler