1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GOLLER MİŞON İÇİN ATILDI
GOLLER MİŞON İÇİN ATILDI

GOLLER MİŞON İÇİN ATILDI

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Uluslararası Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı. Toplam 32 takımın mücadele ettiği ve üç gün süren turnuvada dün grup maçlarının ardından yarı final ile final maçları oynandı. Milli Eğitim, Genç

A+A-

 

 

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Uluslararası Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı.  Toplam 32 takımın mücadele ettiği ve üç gün süren turnuvada dün grup maçlarının ardından yarı final ile final maçları oynandı.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Cyprus XP Travel sponsorluğunda Mağusa Kocareis Holiday Village’de gerçekleştirilen turnuvada ülkemizden 20 takımın yanı sıra İran’dan 2, Türkiye’den 7 de olmak üzere toplam 29 takım mücadele etti.

Bu yıl 8’incisi yapılan turnuva, yıldız kız, genç erkekler, büyük bayanlar, büyük erkekler olmak üzere dört kategoride gerçekleştirildi. Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen turnuvada büyük erkekler ile büyük bayanlar ikişer gruba ayrılırken, erkelerde Türkiye’den Köyceğiz, İran’dan Noor, Isfahan, büyük bayanlarda Türkiye’den Eskişehir Kent Dizayn, Elazığ Medikal Park, yıldız kızlarda Eskişehir Kent Dizayn 2 takım, Elazığ Medikal Park, Adana Şakir Paşa H.E.M takımları mücadele etti.

Turnuvada büyük erkelerde 12, büyük bayanlarda 8, genç erkelerde 4, yıldız kızlarda ise 5 takım olmak üzere 29 takım yer alırken, 3 gün süren turnuvada toplam 74 maç oynandı.

Çok çekişmeli geçen final maçları sonunda, yıldız bayanlarda Akyön Turizm, genç erkeklerde Armar Ltd, büyük bayanlarda Elazığ Medikal Park, büyük erkeklerde de İran Isfahan şampiyonluğu elde etti.

Final maçlarının ardından kategorilerinde şampiyon olan takımlara, sponsor firmalara ve katkı koyanlara düzenlenen töreninde ödülleri Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Cyprus XP Travel Direktörü Zeki Ziya merhum Derviş Mişon’un annesi Sezgin Mişon, babası Ahmet Mişon ille diğer yetkililer tarafından verildi.

Turnuvada dereceye giren takımlar şöyle:    

Yıldız bayanlar:

1. Akyön Turizm, 2. Eskişehir Kent Dizayn, 3. Elazığ Medikal Park

Genç erkekler:

1. Armar Ltd., 2. Cyprus Stone, 3. Jago Pet Shop

Büyük bayanlar:

1. Elazığ Medikal Park, 2. Oflu Lala Coo, 3. Bay Sandviç

Büyük erkekler:

1. İran Isfahan, 2. Cyprus Pools Beach Warriors, 3. Oflu Lala Coo

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler