1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GOLF FESTİVALİ TAMAMLANDI
GOLF FESTİVALİ TAMAMLANDI

GOLF FESTİVALİ TAMAMLANDI

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Golf Dünyası’nda büyük ilgi gören Golf Festivali, 24 Eylül 2012 Pazartesi günü oynanan deneme oyunları ile start verdi.

A+A-

 

 

 

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Golf Dünyası’nda büyük ilgi gören Golf Festivali, 24 Eylül 2012 Pazartesi günü oynanan deneme oyunları ile start verdi. 

İngiltere, KKTC, İsveç, İrlanda, Lübnan, Almanya başta olmak üzere birçok ülkeden 120 golfçünün mücadele ettiği Festivali, Almanya ve Slovakya’nın önde gelen leisure ve golf dergilerinde yazılar yazan basın mensupları da izlediler.

Pazartesi oynanan roundlar sonrasında Salı günü Ladies Open, Çarşamba günü Men’s Open, Perşembe Günü Texas Scramble ve Cuma günü de Mixed Pairs olarak oynanan turnuva sonuçlarına göre kazananlar ödüllerini geçtiğimiz Cuma akşamı Korineum Golf & Beach Resort’un yenilenen yüzünü temsil eden Yeni Lobby’sinde alırken, sonrasında gerçekleşen Gala Yemeği’nde turnuvanın yorgunluğunu atma olanağı buldular.

Ödül Töreni’ne Korineum Golf & Beach Resort Başkanı Dr. Günay Çerkez ile birlikte Korineum Yönetimi, üyeler, ziyaretçiler ve turnuva katılımcıları ile birlikte Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Sn. Şahap Aşıkoğlu’da katıldı.

Kulüp Kaptanı John Torris, Lady Kaptan Özcan Bundak ve Dr. Günay Çerkez’in teşekkür ve bilgilendirme konuşmalarının ardından yapılan ödül töreninde kazananlara Zeytin Ağacı ve Seramikten yapılan özel el yapımı kupalar ve özel hediyeler verildi.

Gala Yemeği’nde KKTC’nin önde gelen ve eğlenceli gruplarından Latino Turco’nun Türkçe ve İspanyolca şarkıları ile eğlenen katılımcılar, yoğun geçen haftaya keyifli bir şekilde veda ettiler.

5 gün süren ve birçok ülkeden 120 golfçüyü KKTC ve Korineum’da ağırlayan Festival’de gerçekleşen turnuvaların sonuçları ve kazanan oyuncular ise şöyle:

 

Ladies Open

Longest Drive: Gülay Garabli

Nearist the Pin: Lyndsay Davies

3rd Place     : Marie Dennis (Vice Lady Captain)

Runner Up   : Denise Umpleby

Best Gross  : Maria Rehn

Best Visitor : Patricia Donovan

The Winner : Jo Black

 

Men’s Open

Longest Drive : John Glynn

Nearist the pin : Paul Williams

3rd Place     : Jim Watson

Runner Up   : Cahit Yetkili

Best Gross  : Soner Yetkili

Best Visitor : Ian Wood

Winner        : John Torris

 

Texas Scramble

3rd Place     : Mustafa Adalıer & Cahit Yetkili

Runners Up : Soner Yetkili & Akay Çolak

Winners      : Carol & Richard Kubicki

 

Mixed Open

3rd Place     : Lyndsay Davies & Colin Herbert

Runners Up : Christina Oth & Cahit Yetkili

Best Visitors  : Yvonne Leeds & Eddie Feander

Winners      : Gail & Derek Reilly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler