1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖKTAŞ 'AMAÇ ÇAĞDAŞ VİZYONU YAKALAMAK'
GÖKTAŞ AMAÇ ÇAĞDAŞ VİZYONU YAKALAMAK

GÖKTAŞ 'AMAÇ ÇAĞDAŞ VİZYONU YAKALAMAK'

“B-A Teknik Direktör Yenileme Semineri” bugün Malpas’ta başlıyor

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, “Seminere katılım teknik adamın kendisine olan saygısının göstergesidir” diye konuştu. Yarın sona erecek seminere, mazeretsiz katılmayan teknik adamlar yeni futbol sezonunda görev yapamayacak

 

Necmi BELGE

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ile Futbol Federasyonu’nun işbirliğiyle her iki yılda bir düzenlenen  “B-A Teknik Direktör Yenileme semineri” bugün Malpas Otel’de start alıyor.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, 5-6 Haziran 2012 tarihleri arasında yer alacak olan ve her iki yılda düzenlenen bu seminerin amacının günümüzde gelişen futbolda teknik adamların bilgilerinin yenileştirilmesi ve güncelleştirmesi olduğunu belirtti.

 

SEMİNERE KATILMAYAN GELECEK SEZON GÖREV YAPAMAYACAK

 

Günümüzde, futbolun büyük bir süratle yenilenme gösterdiğini dile getiren Göktaş, her teknik adamın bu yenilikleri izlemek durumunda olduğunu vurguladı.

Seminere katılmanın zorunlu olduğunu anımsatan Göktaş, seminere mazeretsiz katılmayan teknik adamların gelecek sezon hiçbir takımda görev yapamayacağını açıkladı.

 

“KATILIM, TEKNİK ADAMIN KENDİSİNE OLAN SAYGISININ GÖSTERGESİDİR”

 

Bu seminere katılmanın kendi mesleğine olan saygının bir göstergesi olacağını ifade eden Göktaş, seminere katılmanın zorunlu olduğunu belirtti.

Göktaş, , bu seminere mazaretsiz  katılmayan teknik adamların önümüzdeki sezon hiçbir takımda görev yapamayacağını ancak, her teknik adamın mesleğini ne saygı açısından gönüllü olması gerektiğini söyledi.  

 

TEKNİK BİLGİLER YENİLENECEK VE GÜNCELLEŞECEK

 

Seminerde teknik direktörlerin, son yıllarda yeniden güncellenen teknik bilgileri bir kez daha öğrenme fırsatını elde edeceklerini anımsatan Göktaş konuları şöyle özetledi:

1.Genel dayanıklılık, 2. Sürat, 3.Futbolda sistemler ve sistemler içerisindeki taktiksel davranışlar.

Göktaş, seminerde Doç. Dr. Sühat Müniroğlu, Prof. Dr. Niyazi Enisler,  Teknik Direktör Samet Aybaba, Futbol Federasyonu Eğitim Üst Kurul Başkanı Mustafa Borataş’ın konuşmacı olarak yer alacaklarını açıkladı.

Bu arada Göktaş, seminere Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, TÜFAD Başkanı İsmail Dilber ve KTFF adına asbaşkan Ali Karavezirler’in de konuk olarak katılacaklarını sözlerine ekledi.

 

Seminer programı şöyle:

Bugün:

Saat 08.00-09.45: Otele yerleşme ve kayıt kabulü

Saat 10.00: Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Konuşmacılar:  KTFAD Başkanı Süleyman Göktaş, TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu

Saat 10.30-12.00: Futbolda Genel Dayanıklılığın önemi ve Uygulaması (Doç. Dr. Sühat Müniroğlu)

12.00-12.15: Ara

12.15-1300: Antrenör Eğitimi Genel Esasları: Mustafa Borataş

Saat 13.00-16.00: Öğle yemeği ve dinlenme

Saat 16.00-17.30: Futbolda süratin önemi (Prof. Dr. Niyazi Enisler)

Saat 17.30-18.00: Ara ve stadyuma hareket

Saat 18.00-19.30: Futbolda süratin uygulaması (Prof. Dr. Niyazi Enisler)

Saat 20.00: Akşam yemeği

 

Yarın:

Saat 08.00-0.9.15: Kahvaltı

Saat 09.15-09.30: Stadyuma hareket

Saat 09.30: Futbolda sistemler ve sistemler içerisinde taktiksel davranışlar (Samet Aybaba)

Sertifika dağıtımı

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 449 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler