1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖKDELEN BİTTİ AMA...
GÖKDELEN BİTTİ AMA...

GÖKDELEN BİTTİ AMA...

Girne, gökdelen krizinden sonra, şimdi de çok katlı bina problemiyle karşı karşıya geldi. 1980’li yıllarda inşası tamamlanan ve Girne’nin en nezih mahallelerinden sayılan Sosyal Konut bölgesi ve sakinleri; yapılması hedeflenen proje için hep b

A+A-

 

 

Girne, gökdelen krizinden sonra, şimdi de çok katlı bina problemiyle karşı karşıya geldi. 1980’li yıllarda inşası tamamlanan ve Girne’nin en nezih mahallelerinden sayılan Sosyal Konut bölgesi ve sakinleri; yapılması hedeflenen proje için hep birlikte bir kampanya başlattı. Girne Belediyesi de, projeye sıcak bakmıyor.

2005 yılında, CTP hükümeti tarafından alınan bir kararla; puan mağduru şahıslara tahsis edilmek üzere bir konut projesi hayata geçirildi. İmar ve çevre kurallarına uyularak inşa edilen bina, birçok ihtiyaç sahibinin olmasına rağmen; 3 katlı olarak tamamlandı. Aynı yıl altı aile, hakkı olan dairelere yerleşti. Bu gün ise projenin gerçekleştiği arazinin içindeki boş alana; yedi katlı bir bina yapımı projesi gündeme geldi. Girne Belediyesi dışında bütün kurumlardan gerekli izinlerini alan yeni arazi sahibi, geçmişte yeşil alan olarak korunan arsaya, yedi katlı bir bina yapmayı planlıyor. Çevre halkı ise bu durum karşısında imza kampanyası başlattı.

 

AYGIN: GÖKDELENLERDEN KURTULMUŞKEN…

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın: “Elimizde şu anda onaylanmış on dokuz proje var. Bunlardan altı adedi ise vize almış durumda. Bahsi geçen bu yedi katlı bina projesi de bu vize alanlardan birisi. Ancak biz, Girne Belediyesi olarak vizesi alınmış bu projeye, onay vermedik. Konuyu mahkeme sürecine götürüp, izin vermemek için de elimizden geleni yapacağız.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler