1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖKÇEBEL: İLAHİYAT MASKESİ DÜSTÜ
GÖKÇEBEL: İLAHİYAT MASKESİ DÜSTÜ

GÖKÇEBEL: İLAHİYAT MASKESİ DÜSTÜ

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan ‘İlahiyat bölümü’ ile ilgili açıklama yaptı. “Proje sahipleri belli olmuştur... Kıbrıs Türk toplumununun sosyal, kültü

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan ‘İlahiyat bölümü’ ile ilgili açıklama yaptı. “Proje sahipleri belli olmuştur... Kıbrıs Türk toplumununun sosyal, kültürel, inanç yapısı Sünnileştirilmeye karar verilmiştir. Yeni itaatkar toplum modeli kültürlemesi yüklenmeye çalışılmaktadır” ifadelerini kullanan Gökçebel’in açıklamasının tam metni şöyle;

 

PROJE SAHİPLERİ BELLİ OLMUŞTUR

                           

  “Haspolat Meslek Lisesinde ilahiyat alanının açılmasının büyük bir projenin ürünü olduğu ve bu projenin arkasında kimlerin olduğu ortaya çıkmıştır.  Bütün meslek liselerini imam hatip liselerine dönüştürecek bu adımın gizli kahramanları ve gizli amaçları netleşmiştir. AKP’li Sn. Büyükelçi ve onun işbirlikçileri belli olmuştur.

     Yıllardır TC Büyükelçiliği tarafından cami, külliye yapımları, kuran kursları organize ve finanse edilmektedir.HML’nin açılması sonrası başlayan mücadelemizde görüşme talebimize cevap vermeyen sn. Başbakan ithal müftü ile birlikte (ilk kez) diyanet işleri bakanını Türkiye’ye giderek ziyaret etmiş ve talimatları yerine getirip imam hatip lisesi açtığını beyan etmiştir. Bu dönemde din dersi zorunlu hale getirilmiştir. Son olarak her bireye yetecek kadar koli koli arapça basım kuran-ı kerim kitapları getirilmiştir.Misyonerlik faliyetlerine benzer bir çalışma yürütülmektedir. Kıbrıs Türk toplumununun sosyal, kültürel, inanç yapısı Sünnileştirilmeye karar verilmiştir. Yeni itaatkar toplum modeli kültürlemesi yüklenmeye çalışılmaktadır.

    Daha da vahim olanı ise ÜMMET bakanı olmayıp MİLLİ EĞİTİM Bakanı olan sn.Kemal Dürüst’ün bu politikaların uygulayıcısı pozisyonuna düşmüş olmasıdır. Basına da yansıyan torpilli geçici işe almaların, devleti zarara uğratan çek dağıtmaların finansörleri ve göz yumulma nedenleri kötü kokular yaymaktadır. Sn.Dürüst daha fazla eğitime zarar vermeden istifa etmelidir.

    Büyükelçikte yapılan gizli toplantılar sonucu organize ve finanse edilen ve sn.Eğitim Bakanı eliyle yürütülmeye çalışılan öğretmen sendikalarına alternative yaratma girişiminin nedeni anlaşılmıştır.Yüzlerce yolsuzluk yapıldığı bir dönemde parasızlıktan, eksikliklerden, inim, inim inleyen devlet okullarını, öğretmen ders saatlerini araştırma konusu yapan Sayıştaylığın aldığı emir belli olmuştur. Bir yandan kumar, fuhuş, uyuşturucu cenneti yapılan adamızda manevi eksiklik örtüsü yaratılması çabasının gerçeği anlaşılmıştır.

  Kıbrıs Türk Halkını fakirleştirmek, işsizleştirmek, mülksüzleştirmek, sosyal güvencelerini bitirmek, göç ettirmek politikaları yanında itaat etmeyi öğreterek  kültürünü, sosyal yapısını da değiştirme projesini yürüten baş aktörlerin ve işbirlikçilerinin maskesi düşmüştür.Kıbrıs Türk Halkına bu politikaları reva görenlerin en büyük mücadele ve direnç oluşturan öğretmen sendikalarını neden hedef aldığı da açıkça belli olmuştur.

   Yıllardır bu halkı Türkcü-Rumcu, Kürt-Türk, Kıbrıslı-Türkiyeli diye bölüp yönetenler, bugün din istismarlığı da yaparak aynı bölme yöntemlerini bir başka ad altında yapmaya uğraşmaktadır.Bu yanlış politikaların ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır.Kıbrısı yurt yapan insanlar bu toplumu dönüştürme, yönetme projesinin figüranı olmayacaktır.

KTOEÖS Kıbrıs Türk Halkını bölme, parçalama, dönüştürme, örgütsüzleştirme, fakirleştirme, göç ettirme, yok etme politikalarına karşı mücadelesine devam edecaktir. HML de başlattığı mücadeleyi, kamusal eğitim, hak , hukuk ve özgürlük mücadelesini yükseltecektir. Yıllarca mücadeleden kaçmayan Kıbrıs Türk halkı bu maskaralık filime elbette son verecektir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler