1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖKÇEBEL: DEMOKRASİ YÖNETİMİNDEN BAHSETMEK MÜMKÜN DEĞİL
GÖKÇEBEL: DEMOKRASİ YÖNETİMİNDEN BAHSETMEK MÜMKÜN DEĞİL

GÖKÇEBEL: DEMOKRASİ YÖNETİMİNDEN BAHSETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Tahir Gökçebel yayınladığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta demokrasi yönetiminden bahsetmenin mümkün olmadığını savundu

A+A-Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, “işsizlik, partizanlık, rüşvet, yağma, yolsuzluk, mafya, fuhuş, uyuşturucu, kumarhane, tarikat şampiyonu, demokrasi fakiri yapılan ülkede demokrasiye ihtiyaç duymayacak yeni bir nesil yetiştirmeye çalışıldığını” iddia etti.
Tahir Gökçebel yayınladığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta demokrasi yönetiminden bahsetmenin mümkün olmadığını savundu. Gökçebel, halkı temsil etmek için, halkın kendi yetkisini devrettiği demokrasinin en açık göstergesi olması gereken meclisin bile halkın iradesini ele geçirip gasp eden bir yapıya dönüştüğünü iddia etti.
Gökçebel, “Bugün Meclis parmak hesabı ile aldığı talimatları uygulayan, halkın istemediği yasaları çıkaran, halka karşı bir güç, bir silah durumuna gelmiştir. Yasalar bir bir değiştirilmekte, yeni yasalar çıkarılmakta sonra da halktan alınan yetki bu yasalar çerçevesinde kullanılarak sivil faşist bir yönetim biçimi demokrasi diye yutturulmaya çalışılmaktadır” görüşlerini ileri sürdü.
Halkın yetkilendirdiği kişilerin Meclis’te bile konuşamaz, fikirlerini savunamaz, direnemez hale getirildiğini savunan Gökçebel, mecliste şiddet kullanılarak herkesin susturulduğunu ve ülkenin “çoğunluk faşizmi” şeklinde yönetildiğini iddia etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler