1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖKÇE: UBP HALKIN KADERİ DEĞİL
GÖKÇE: UBP HALKIN KADERİ DEĞİL

GÖKÇE: UBP HALKIN KADERİ DEĞİL

Ulaş Gökçe başkanlığındaki DAÜ-SEN heyeti Toplumcu Demokrasi Partisi'ni ziyaret etti.

A+A-

 

Ulaş Gökçe başkanlığındaki DAÜ-SEN heyeti Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’yi ziyaret ederek Genel Başkan Mehmet Çakıcı ve parti yetkilileriyle görüştü.

TDP Genel Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleşen görüşmede konuşan DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe, UBP’nin halkın kaderi olmadığını ve ülkede halen alternatif olabilecek temiz siyasetçiler bulunduğunu söyledi.

Gökçe “Siyasetten bir şey olmaz, siyaset bitti, alternatif yok” diyenlere karşı sendikanın siyasi bir çıkış yaptığını kaydederek, TDP’nin toplumun önüne somut projeler getiren, miting alanlarında birlikte mücadele verdikleri, iktidara gelmemiş temiz siyasetçilerden oluşan bir parti olduğunu belirtti.

Gökçe TDP’ye güvendiklerini, destek olmak ve birlikte çalışmak istediklerini kaydederek, toplum adına projelerde işbirliğini hedeflediklerini söyledi.

ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da “dönemin bir iç savaş dönemi olduğunu, tek farkın ellerde silah olmamasından kaynaklandığını” savundu.

Birçok sendikanın TDP’ye “taraf olamayız” dediğini kaydeden Çakıcı, DAÜ-SEN’in yaşadıklarına bakıldığında taraf olduğunu ve böylesi net tavırlar ortaya konmasını takdirle karşıladığını söyledi.

Çakıcı, DAÜ’de kolej ve ilkokulun özel bir kuruma “peşkeş çekilmesi” konusunda akademisyenlerin yollara döküldüğünü de ileri sürerek, akademisyenlerin işlerine son verilmekle tehdit edildiğini; sendikalara baskılar yapıldığını; bu tür uygulamaların diktatörlüklerde görüldüğünü iddia etti.

Çakıcı, başlatılan mücadelenin içerisinde hep birlikte yer alınacağını ve mücadelenin ileriye taşınacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler