1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gökçe, Derinya Belediye Başkanı Andros Karayiannis ile görüştü
Gökçe, Derinya Belediye Başkanı Andros Karayiannis ile görüştü

Gökçe, Derinya Belediye Başkanı Andros Karayiannis ile görüştü

Bağımsız Mağusa Belediye Başkan adayı Ulaş Gökçe,  Güney Kıbrıs’taki Derinya Belediyesi’nin Başkanı Andros Karayiannis ile görüştü.

A+A-

Bağımsız Mağusa Belediye Başkan adayı Ulaş Gökçe, Güney Kıbrıs’taki Derinya Belediyesi’nin Başkanı Andros Karayiannis ile görüştü.

Gökçe’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, özellikle  Derinya geçiş noktasının açılması ve kentlerin bundan nasıl etkileneceği konuşuldu.

Görüşmede, Derinya geçiş noktasının açılmasıyla birlikte, sınırın her iki yanında önemli değişimler yaşanacağı ve toplumların bu konuda heyecan duyduğu ifade edildi.

Gökçe görüşmede Andros Karayiannis’e 24 Haziran’dan sonra Mağusa-Derinya Dostluk Festivali yapmayı  önerdi.  Görüşmenin sonunda Andros Karayiannis, Ulaş Gökçe’ye başarılar diledi.

Görüşme sonrasında Ulaş Gökçe, Derinya geçiş noktasının açılmasının Mağusa için çok önemli olduğunu, toplumların kaynaşmasının yanında, kentin ekonomik gelirlerinin artırmasında ciddi bir katkı sağlayacağını kaydetti.

Gökçe,  geçiş noktasının açılmasıyla çeşitli düzenlemeler ve planlamalar yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek,  Belediye’nin bu konuda baş aktör olması gerektiğini vurguladı.

Gökçe, 24 Haziran’dan sonra Mağusa Belediyesinin bütün bu görevlerini yerine getirmesi için hazır olduklarını kaydetti.

Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler