1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Göçmenköy’den Cihangir’e fren
Göçmenköy’den Cihangir’e fren

Göçmenköy’den Cihangir’e fren

Son haftaların başarılı takımı Cihangir’i, Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısın ilk maçında mağlup eden Göçmenköy dün de, Cihangir’de oynanan ikinci devrenin ilk maçında aynı akibete uğratıyordu. Bu maçın sonucundaki beraberlik, ilk yarını

A+A-

 

 

 

Son haftaların başarılı takımı Cihangir’i, Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısın ilk maçında mağlup eden Göçmenköy dün de, Cihangir’de oynanan ikinci devrenin ilk maçında aynı akibete uğratıyordu.

Bu maçın sonucundaki beraberlik, ilk yarının ortasından beri çıkışta olan Cihangir’i frenlerken, Göçmenköy’ün de bu mücadeleci futbolunu ilerdeki maçlara taşıması halinde, kurtuluş umutlarını yeşertti.

Son haftalarda yağan yağmurların adeta patates tarlasına döndürdüğü o güzelim Cihangir Stadı’nda değil futbol oynamak, ayakta durmak bile zordu.

Bir de, bu kötü zemindeki mücadeleyi dikkate almayan Serkan Şimşek yönetimindeki kötü hakem triosu az daha maçı katlediyordu. Hele hele, Serkan Şimşek’in maçın 25.dakikasında  Cihangir leyhine verdiği bir penaltı vardı ki, evlere şenlik. Ceza sahası içerisinde,  yüzü taç çizgisine dönük Can’a Emre’nin bir ikili mücadelede ki hareketini penaltı olarak yorumlaması tam bir fecaat idi. Bereket, Göçmenköy kalecisi Okan , Ali Bayır’ın vuruşunu önledi de daha büyük bir facinın önüne geçti.

Aslında, bu minvalde start alan maça her iki takım da hızlı başlarken, ilk15 dakikada kalelerde karşılıklı net gol pozisyonları yaşandı. Ne var ki dün, iyi gününde olan Cihangir ile Göçmenköy kalecileri Türkkan ile Okan bu pozisyonlarda devleşti.

Karşılşmaya, sarık kart cezalıları golcü Halil Turan ve orta sahanın dinamosu Mustafa Tekpınar’dan eksik çıkan Cihangir Orta sahada oyun kurmakta zorlanırken, bu alanı Gömenköy’e devretti.

Özellikle, bu alanda çok şey beklenen Can Özsoy, Sezer, Fırat  ve Ekele’nin organize olamaması, kanat bindirmeleri ile dikkati çeken Hasan Yaşinses’in kötü bir gününde olması Cihangir’in hücum organizasyonlarının akamete uğramasına neden oldu.

Buna mukabil Göçmenköy’de  Mustafa Salman,  Çağın, Tonguz, Borga ile Hüseyin Katmer müthiş bir pres ile Cihangir forvetlerine göz açtırmadı. Hücumda ise, İbrahim Kabore’nin Cihangir defansını adeta darmadağın etmesi, Göçmenköy’ün gol yollarında daha çok etkili olmasına neden oldu.

Hücumda da, Ali Bayır ile Martin’in durarak oynamaları, Göçmenköy defansının işini kolaylaştırdı. Zaten, her iki takımın ilk golleri duran top organizasyonlarından oldu. Ali Bayır ile Tonguz’un biribirlerine nazire yaparcasına  attıkları frikik golleri jeneriklikti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında, defans hatasından ikinci golü Can Özsoy’un ayağından bulan Cihangir, kötü oynamasının cezasını Çağın ayağından  yediği beraberlik golü ile ödedi.

Sonuçta, karşılaşma kimsenin üzülmediği bir sonuçla sona erdi. Erdi de, orta hakem Serkan Şimşek, bu sonuca yatsın kalksın dua etsin.

  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler