1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GÖÇMENKÖY’DE ZAMANSIZ KAZI
GÖÇMENKÖY’DE ZAMANSIZ KAZI

GÖÇMENKÖY’DE ZAMANSIZ KAZI

Ülkemizde gün geçmiyor ki yersiz, zamansız başlatılan uygulamalara devam edilmesin. Dün bunun bir örneği daha yaşandı ve Göçmenköy’ün Cuma günü öğlenden sonra idman yaptığı Göçmenköy Stadyumunda dün çim zemin üzerinde kazı çalışmaları başladı. 2011

A+A-

 

 

 

 

2011-2012 yeni futbol sezonuna sadece sayılı günler kala, Göçmenköy Spor kulübü futbol takımının idman yaptığı ve hazırlandığı sahada kazı çalışmaları start aldı.

 

Yıllardır idman ve maç yapma adına saha sıkıntısı içerisinde olan özellikle Lefkoşa kulüplerimizin, bugün lig hazırlıkları içerisinde, liglerin açılmasına çok kısa bir zaman kalarak başlatılan bu uygulamanın ne kadar doğru olduğu tartışılmaz açık ve net.

 

 

Ülkemizde gün geçmiyor ki yersiz, zamansız başlatılan uygulamalara devam edilmesin. Dün bunun bir örneği daha yaşandı ve Göçmenköy’ün Cuma günü öğlenden sonra idman yaptığı Göçmenköy Stadyumunda dün çim zemin üzerinde kazı çalışmaları başladı.

2011-2012 yeni futbol sezonunun başlamasına çok az bir süre kala, hazırlıklarını aralıksız sürdüren Süper lig ekiplerinden Göçmenköy takımında yaşanan bu gelişme dikkat çekmekten ziyade, akıllara şaşkınlık verdi. Ülkemizde özellikle Lefkoşa takımların sayı olarak fazlalığı ve buna endeksli olarak çok az sayıda, dar imkanlar içerisindeki stad veya antreman yapabilecek saha azlığını sıkıntısı sürerken, böylesine lig maçlarına yakın bir tarih de bu uygulama ne kadar doğru yapıldı tartışmaya açık değil.

Göçmenköy yönetiminin bu konuyla ilgili her ne kadar da geçerli bir mazaret ve de aciliyet doğrultusunda aldığı karar olsa da, bu uygulamanın spor Bakanlığı ve Spor Dairesi’nden alınan onayın ve desteğin yanlış bir döneme denk gelmesini değiştirmeyecektir.

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler