1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘GÖÇMENKÖY MAÇI ÖNEMLİ’
‘GÖÇMENKÖY MAÇI ÖNEMLİ’

‘GÖÇMENKÖY MAÇI ÖNEMLİ’

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısının son periyodunda yakaladığı büyük çıkıştan sonra, üst üste aldığı galibiyetlerle zirveyi tehdit etmeye başlayan Mesarya’nın Süper Lig’deki tek temsilcisi Cihangir, bu hafta kendi sahasında karşılaşacağı

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’in ilk devresinde yakaladığı çıkış ile dikkat çeken Cihangir ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Teknik direktör Fırat Canvoa hafta sonu karşılaşacakları Göçmenköy maçının önemine değinirken, bu maçtan çıkaracakları üç puana odaklandıklarını söyledi

 

Necmi Belge

 

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısının son periyodunda yakaladığı büyük çıkıştan sonra, üst üste aldığı galibiyetlerle zirveyi tehdit etmeye başlayan Mesarya’nın Süper Lig’deki tek temsilcisi Cihangir, bu hafta kendi sahasında karşılaşacağı Göçmenköy karşılaşmasına odaklandı.

Anımsanacağı gibi Cihangir ilk yarıda, Çatalköy’de oynanan ligin ilk hafta karşılaşmasında Göçmenköy karşısında 1-0  önde götürdüğü maçı son dakikalarda yediği iki golle, 2-1 kaybetmiş ve bu moral bozukluğuyla uzun süre kendine gelememişti.

Bu hafta kendi sahasında karşılaşacağı Göçmenköy maçına sıkı bir şekilde hazırlanan kırmızı lacivertlilerin başarılı Teknik Direktörü Fırat Canova bu maç ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

 

CANOVA: “SAHAYA KAZANMAK İÇİN ÇIKACAĞIZ”

 

Canova, Göçmenköy karşısında çok önemli bir maça çıkacaklarını ve bu karşılaşmayı muhakkak kazanmak istediklerini söyledi. Cihangir açısından bakıldığında lige iyi başlamayı arzu ettiklerini,  lige iyi başlamanın çok önemli olduğunun altını çizen Canova, Göçmenköy’ün bu maça arzulu çıkacağının bilinci içerisinde olduklarını ancak, hava ve saha koşullarının bu maçı etkileyeceğini vurguladı.

Karşılaşmanın dostça ve fair-play içinde bir maç olmasını temenni etiklerini belirten Canova, ilk yarı sonunda yakaladıkları düzeyi devam ettirmek istediklerinin altını çizerken, tüm takımların ikinci yarıya arzulu başlayacaklarını düşündüğünü, bu nedenle kendileri için kısa hedeflerin önemli olduğunu vurguladı.

 

“KUPA MAÇI BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

 

Federasyon Kupası’nda Vadili maçının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Canova, tur atlamalarının lig için iyi bir moral olduğunu belirtti.

Kupa maçına farklı bir kadro ile çıkmaları konusunda ise Canova bu maça çıkarken iki cezalı oyuncusu Can ve Fırat’ın yanı sıra, Mustafa Tekpınar ile Halil Turan’ın sakatlıkları olduğunu ve bu futbolcuları dinlendirdiğini söyledi. 

Tur atlamalarına rağmen,  oyundan değil neticeden memnun olduğunu ifade eden Canova artık Göçmenköy maçından çıkaracakları üç puana odaklandıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 630 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler