1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Göçmen geri dönmemeli
Göçmen geri dönmemeli

Göçmen geri dönmemeli

Aslında Göçmenköy, 21 Aralık 1963 Kanlı Noel olaylarından sonra başta K.Kaymaklı olmak üzere, diğer köylerden gelen göçmenlerin kurduğu bu yerleşim bölgesi, başkentin büyük bir banliyösü olan ve daha çok emekçilerin yerleştiği bir yer. Bu sezon tam 43 y

A+A-

 

 

 

 

Aslında Göçmenköy, 21 Aralık 1963 Kanlı Noel olaylarından sonra başta K.Kaymaklı olmak üzere, diğer köylerden gelen göçmenlerin kurduğu bu yerleşim bölgesi,  başkentin büyük bir banliyösü olan ve daha çok emekçilerin yerleştiği bir yer.

Bu sezon tam 43 yıl sonra Telsim Süper Ligi’ne yükselen Göçmenköy, tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’de ligin ilk yarısı itibariyle ne yazık ki, iyi bir performans sergileyemedi.

Sezona, Hüseyin Cantürk yönetiminde, Çatalköy’de 2-1’lik Cihangir galibiyetiyle giren kırmızı-lacivertliler ilk yarı sona erdiğinde yedi yenilgi, iki beraberlik ve sadece üç galibiyet ile perdeyi kapattı.

Üst üste gelen yenilgilerden sonra, Hüseyin Cantürk ile yolları ayıran Göçmenköy geçici bir süre eski başkanlardan Ersan Karataş ile bu işi yürütmeye çalıştı. Daha sonra ise, Mustafa Brodo (Özçığ)’ı göreve getiren Göçmenköy, ilk yarıyı 11 puanla 12’inci sırada düşme çizgisinin altında tamamlarken, kalesinde 26 gol görürken, rakip kalelere 11 gol gönderebildi.

İlk yarı itibariyle, kendi sahasında sadece üç galibiyet ve iki beraberlik alan Göçmenköy 10 gol atarken, 7 golü de kalesinde gördü. Deplasmanda oynadığı altı maçı kaybederken, yediği 19 gole karşılık sadece bir gol atabildi.  

Durum böyle olunca da, Göçmenköy 43 yıl sonra, yeniden geldiği yer olan Birinci Lig’e (eski ikinci lig) dönüş hazırlığına başladı.

Bu bağlamda, takımın ilk yarıdaki yıldızlarından olan Ünal’ı da Yenicami’ye verdi. Artık veteran sayılan ancak, bazı maçlarda Göçmenköy’ün kurtarıcısı olan Bülent Şahin’i de Gönyeli’ye vermeye hazırlanan Göçmenköy, transferde takımı güçlendirmezse, Süper Lig’e veda etmesi kaçınılmaz olacaktır.

Ne var ki, Göçmenköy’e çok da haksızlık etmek istemem ama benim izlediğim başta, K.Kaymaklı maçı olmak üzere, en az beş maçlarını hakem hatalarıyla kaybettikleri de bir gerçektir.

Göçmenköy’ün ilk yarı kadrosuna bakıldığında kaleci Okan’ın cezalı olduğu iki hafta hariç, takımda sürekli yer aldığı görülüyor. Mustafa Ayker, Mehmet Baykent, Mustafa Salman ile Borga genelde istikrarsız bir çerçeve çizerken, yabancılar Tabi, Kabore ile TC kontenjanından olan Halil İbrahim saman alevi gibi parladıktan sonra, bekleneni veremediler.

Başkentin çok renkli bir takımı olan Göçmenköy, ateşli seyircisi ile de dikkatleri üzerine çekerken, başarılı olmak için gerekli altyapıya ve özkaynağa da sahiptir.

Bu nedenle,  Göçmenköy geriye dönmemeli ve Süper Lig’de layık olduğu yere yükselmelidir diye düşünüyorum. Aslında, bu bir düşünce değil Göçmenköy camiasına olan büyük sevgimin tezahürüdür.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler